wtorek, 24 listopad 2015 22:39

24 listopada 2015 roku

Napisał

Na dzień dobry Turcy zestrzelili rosyjski samolot bombardujący ISIS, wybuchły dwie bombki w Egipcie i Tunezji. W Tunezji wyleciał w powietrze autobus z ochroną prezydenta. W Egipcie przed jednym z hoteli w Al-Arisz.  Zachciało się „cywilizowanemu zachodowi” arabskiej wiosny i mamy efekty. I mieć będziemy jeszcze długo.

Natomiast stosunki Rosyjsko-Tureckie będą od teraz mocno... zimne. W sumie są przyjaciółmi od wieków, więc sobie to przypomną.

Prezydent poleciał do Chin. Weźmie udział w w forum gospodarczym państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin "16+1". Ma też nadzieję na naciągnięcie Chińczyków na inwestycje w Polsce. A co na temat wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej w jednym z najważniejszych państw współczesnego świata ma do powiedzenia GóWno? A no to, że Duda poleciał do chin w koszulce firmy Rad is Bad, Czy muszę dodawać, że nie do końca są zadowoleni?

PiS przejął też CBA. Wojtunik podał się do dymisji. Następcą ma być Ernest Bejda. I teraz to już na poważnie idziemy po was.

Antoni powołał nowego doradcę. Nazywa się Edmund Janniger i ma 20 lat. Ja rozumiem, że ktoś musi parzyć kawę i próbować przed Panem Antonim potraw ale czy musi mieć pensje doradcy?

Za to po pierwszym posiedzeniu rządu dowiedzieliśmy się, że nie będzie już unijnych flag w tle premiera. Zachodnie media według GóWna oburzone. Ale oczywiście nie tak jak periodyk Adasia Jąkały.

Aleksander Hall i Henryk Samsonowicz zrezygnowali z członkostwa w kapitule Orderu Orła Białego. Bo nie zgadzają się z decyzjami Dudy. Przykra sprawa. Jerzy Giedroyc miał dość odwagi żeby tego orderu nie przyjąć. Wyżej wymienieni przyjęli i dopiero po dojściu PiS do władzy strzelili focha. Myślę, że KOD powinien ich zagospodarować.

W PO będą wybierać nowego przewodniczącego. Patrząc jak „czysto i z miłością” rywalizują Schetyna z Siemoniakiem wróżę szybki rozłam w tej formacji.

NIK skontrolował grupę PKP. Okazało się – zgodnie z moimi przewidywaniami – że każdego prezesa spółki kolejowej można rozstrzelać bez wyroku i wyrzutów sumienia. NIK stwierdził m.in. To co wszyscy wiedzieli czyli, że zakup Pendolino był niegospodarnością o są zbyt drogie w zakupie i serwisie, a i tak nie mają dużo lepszych osiągów niż tańsze pociągi. Ponadto: prace nad programem Kolei Dużych Prędkości ograniczyły infrastrukturalnie pendolino, niepełne zabezpieczenie interesów państwa w procesie przygotowującym PKP Energetykę, PKP Informatykę i TK Telekom do prywatyzacji (szok i niedowierzanie, czyż nie?) i jeszcze kilka... Ale przecież to tylko PKP.

Pamiętacie „ultramaratończyka”, który latem przywiązał psa do bramy schroniska i pobiegł do Aten? Okazało się, że nie ma już żony, sponsorów i musiał emigrować do Wielkiej Brytanii. Gdzie pracują na budowie. Wypada napisać „tak kończą frajerzy”?

A poza tym nuda...

Czytany 2375 razy