Dzień w skrócie - niemal codzienny, subiektywny przegląd wydarzeń.
czwartek, 27 październik 2016 21:02

27 października 2016 roku

Strasznie się Adaś Jąkała zdenerwował, gdy podczas jego tourne po Polsce jeden z uczestników wychodząc poprosił o pozdrowienie brata. „Wie pan co, jest pan po prostu głupim chamem!” rzekł Adaś. A człowiek tylko chciał przekazać pozdrowienia. Teraz chociaż wiadomo dlaczego Polacy nie rozumieją tych z Czerskiej.

Naukowcy z Helsinek stwierdzili, że wierzący mają niższe IQ od niewierzących. Ciekawe co by im wyszło gdyby zbadali członków i wyborców Razem?

Razem, która po raz kolejny popisuje się tolerancją. Tak, dokładnie tolerancją w lewackim wydaniu. Tym razem zbierają podpisy przeciwko uczestnictwu w krakowskich „Targach Książki” Rafała Ziemkiewicza. Według tolerancyjnych nie ma wśród książek miejsca dla „szowinistów, seksistów i mizoginów”. Oczywiście to, że Ziemkiewicz sam napisał więcej książek niż przeczytali wszyscy członkowie tej śmiesznej partyjki nie jest argumentem.

W każdym razie znakomita reklama zarówno dla Targów jak i RAZ-a. Zawsze takie petycje przynoszą odwrotny skutek. Ale bolszewicy tego nie są w stanie zrozumieć.

Beata Gosiewska wymyśliła, że należy się jej jeszcze 5 milionów złotych z tytułu śmierci jej męża w katastrofie w Smoleńsku. Tłumaczy to tym, że ta kwota i tak jest 4 razy noiższa od średniej europejskiej. Zdaje się, że dla Beci śmierć męża ma być znakomitym interesem. Tymczasem grób Przemysław Gosiewskiego wygląda tak:

gosiewski

Może czas wziąć sobie słowa ukochanego do serca?

„Newsweek” w ramach biczowania Polaków opublikował wywiad z szefową fundacji Euromajdan Warszawa. Skarży się, że od kiedy w kinach wyświetlany jest „Wołyń” zdarza się, że straszy się ją śmiercią. Kiedy to czytałem płakałem... Może czas przeprosić za Wołyń? I uznać się za naród sprawców, co Lis? (przez chwilę chciałem napisać panie Lis, ale nie będę go dowartościowywał). A wracając do meritum. Skoro szanowna Ukrainka boi się o życie w Polsce, niech jedzie do Donbasu. Tam bezpieczniej.

Naczelny Demokrata stwierdził, że jest inwigilowany. Wie to z działalności „kontrwywiadowczej”. I ja mu wierzę. W końcu ma wokół siebie wybitnych ekspertów od wywiadu, kontrwywiadu i inwigilacji. Oni wiedzą co mówią. Niektórzy mieli 40 lat praktyki.

Uczniowie szkoły podstawowej w Garmisch-Partenkirchen mieli nauczyć się muzułmańskiego wyznania wiary. Jak twierdzą nasi postepowcy nie można mieszać szkoły z religią. Ale Niemców rozumiem. Wkrótce ta modlitwa będzie ichnią wersją naszego „soczewica, koło, mile młyn”.

Jak doskonale wiecie w kwestii wszelkiego rodzaju „incydentów” na stadionach „na zachodzie sobie poradzono”. A w Anglii to już całkowicie. Za pierdnięcie na meczu jest dożywotni zakaz stadionowy dla sprawcy i jego potomków. I dlatego na meczu West Ham United z Chelsea dym robili polscy imigranci, wprost z ONR. Na pewno oni, bo przecież nie rodzimi Londyńczycy. A może to były jednak derby Lądka Zdrój? W końcu w Anglii sobie poradzono...

WHU Chelsea

A kible na Old Trafford po wizycie kibiców Manchester City wyglądają tak:

MU MC

Na zachodzie nie do pomyślenia...


A tak poza tym to jutro zaczynam bardzo długi weekend. Do środy. Chyba żeby jednak podziało się coś ciekawego.

Za to w środę prawdopodobnie po raz pierwszy w tym roku będzie można usłyszeć „Last Christmas”. I uprzedzam. Jak nie nadadzą w radiu osobiście tutaj wrzucę.

wtorek, 25 październik 2016 20:32

25 października 2016 roku

Do nagrody Wolność Słowa przyznawanej przez organizację Reporterzy bez Granic wspólnie z francuską stacją telewizyjną TV5 Monde nominowane zostało GóWno. Od tej informacji ciekawsze jest jej uzasadnienie: „założona przez Adama Michnika proeuropejska „Gazeta Wyborcza” jest symbolem sprzeciwu wobec nadużyć rządu PiS, który prowadzi krucjatę przeciw mediom”. Krucjata objawia się głównie zaprzestaniem dofinansowywanie michnikowej gadzinówki. A znając obecny klimat GóWno nagrodę dostania, a sam Adaś zrobi sobie z nią zdjęcie.

Grześ Schetyna na poważnie zajął się topieniem Platformy. Do współpracy z partią zaprosił człowieka znanego w niektórych kręgach jako „Bolek”. Co gorsze B. zapowiedział, że da z siebie wszystko. CO ciekawe dla PO porzucił KOD. Szykuje się zabójcza wojna o gwiazdę światowego formatu. Wałęsa Hamalainenem polityki.

Poseł Melak z PiS postanowił w pojedynkę rozwiązać największy problem gnębiący naszą szczęśliwą Ojczyznę. Złożył do szefowej KPRM interpelację w sprawie zmiany maksymy na budynku Kancelarii Premiera. Zamiast „Honor i Ojczyzna” miało by się tam znaleźć „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Dobrze, że poseł Melak wśród licznych reform, które proponuje znajduje czas na takie, istotne dla wszystkich szczegóły.

Władze francuskie zachowały się tradycyjnie i ze strachu przed gniewem imigrantów, odwołały buldożery, które miały zlikwidować ten burdel w Calais. Francusky bohaterowie odważni jak zawsze.

Baba, która wczoraj podczas cyrku uderzyła policjanta będzie jednak miała postawione zarzuty. Czyli jednak prawo działa dla wszystkich. Pomijając samopobicie na komendzie.

Ewa Kopacz powiedziała, że „dobra zmiana” to w rzeczywistości zmiana egoistyczna, bo dbają tylko o swoich. Nie to co za ich czasów. I każdych innych od zamachu majowego co najmniej. Może Nowoczesna postawi na fachowców. Brrrrr... aż mnie ciarki przeszły na samą myśl.

Parówki opublikowały wywiad video z Tomaszem Lisem. O dziwo nie przeprowadził go Tomasz Lis. A szkoda. Mogłoby być ciekawiej.

Niejaka Sylwia Kubryńska napisała: „Kto nie miał aborcji? Niech rzuci kamieniem. Kto nie uczestniczył w decyzji o aborcji? Niech rzuci kamieniem. Kto nie zostawił ciężarnej partnerki? Niech rzuci kamieniem”. Sylwuś... myśl co mówisz, bo może się okazać, że jednak ktoś rzuci. Na przykład ja. Zgodnie z życzeniem.

Błaszczak zapowiedział wojnę z kibolami. Cóż... nawet do wojny idzie przywyknąć. Zbigniew Herbert pisał w „Raporcie z oblężonego miasta:

oblężenie trwa długo wrogowie muszą się zmieniać
nic ich nie łączy poza pragnieniem naszej zagłady
Goci Tatarzy Cesarza pułki Przemienienia Pańskiego

kto ich policzy
kolory sztandarów zmieniają się jak las na horyzoncie
od delikatnej ptasiej żółci na wiosnę przez zieleń czerwień do zimowej czerni

Tylko, ze mi się kolejnej wojny toczyć nie chce... Jestem zmęczony, szefie...

poniedziałek, 24 październik 2016 21:36

24 października 2016 roku

„Gierojom sława” postanowił zakrzyknąć, zapomniany nieco, Sławek Nowak i przyjąć ukraińskie obywatelstwo. Sławek twierdzi, że nie zrzekła się obywatelstwa polskiego. Może i byłoby to możliwe, gdyby prawo naszych – pożal się Boże – sąsiadów zezwalało na posiadanie podwójnego obywatelstwa. Także ktoś, cos kręci. Pewnie prawica. Sławek pamiętaj. U nich czerwone jest na górze. Na dole czarne.

Odbył się kolejny czarny protest. Tym razem baby protestowały przeciwko zakazowi protestowania przeciwko protestowi. Czy jakoś tak. W każdym razie mogliśmy się dowiedzieć, że „kobiety boją się wszędzie”. Nie wyjaśniły czego się boją, dlaczego i czemu nikt im nie pomaga. Niestety, nie wyjaśnię, bo te które znam jakoś mało strachliwe są.

Ale jak się boją to proszę:
buka

W weekend jakoś postanowiła zabłysnąć Natalia Przybysz. To szansonistka chyba. Otóż okazało się, że wyjechała na Słowację dokonać aborcji, bo musiałaby przesunąć meble. I pomyśleć, że ile razy usiłuje poruszyć temat kupy uznawane jest to za obrzydlistwo.

Zresztą to ciekawa sprawa. Z jednej strony wrzask „moje ciało, moja sprawa”, a co chwila któraś wrzeszczy co sobie usunęła, powiększyła, wstrzyknęła i wsadzała. Trochę konsekwencji szanowne osobnice waginododatnie.

Bliżej nieznany mnie płk Mazguła – ten od pytanie, którego państwa patriota jest Antoni – stwierdził w rozmowie z parówkami: „Jeżeli władza przekroczy granice, to wojsko może kiedyś stanąć w obronie konstytucji”. W Ameryce Łacińskiej to bardzo popularny sposób obrony konstytucji. Był okres, że każdą wolną chwile na to wykorzystywano.

Morawiecki pojechał na Białoruś w celach gospodarczych. Podpisał tez memorandum o współpracy biznesowej. I bardzo dobrze. W końcu to dzięki nam Białorusini sprzedają do Rosji więcej jabłek niż produkują. Z obopólną korzyścią.  A, że dyktator? Tak jak Kaczafi! Dlatego tak dobrze się z Chinami i Białorusią dogadujemy.

I nie gadać mnie tutaj o przyzwoitości i wierności ideom demokracji. Gdyby się tego trzymać USA byłyby sporym krajem gdzieś na końcu świata, a nie mocarstwem.  

Prezydent doczekał się swoich groupies. Pojechali za nim do Budapesztu żeby pokrzyczeć i pobuczeć. Czekam na dalszy ciąg tourne. Ciekawe jak daleko są w stanie pojechać. I w jakiej liczbie. I czy doping będzie dobry. I czy czarter zorganizują czy tanimi liniami z przesiadką? Tyle wątpliwości... Ciężko być groupie. Wolę być kibolem.

Pewna brytyjska rodzina przyjęła pod swój dach 12-letniego uchodźcę, który okazał sie 21-letnim pedofilem i dżihadystą. Strasnie inteligentna rodzina. Widziałem kilku 12-latków w życiu i żaden nie wyglądał na 21-lat. Pomijając oczywiście afrykańskich juniorów kopiących piłkę.

piątek, 21 październik 2016 19:50

21 października 2016 roku

„11 listopada narodowcy przejdą  obok obywateli” z dumą doniosło GóWno. Ci „obywatele” to nikt inny jak kodziarze, którzy zgłosili jakieś mikomanifestacje na trasie Marszu Niepodległości.  Kodziarze stwierdzili, że będą znać uczestników swoich manifestacji z imienia i nazwiska. Nie dziwi to, biorąc pod uwagę, że będą liczyć jakieś 4 osoby. W sumie. Reszta akurat będzie mała co innego do roboty. Fajni ci „obywatele”. Będzie przekomicznie.

Ale wcześniej komedia zapowiada się w poniedziałek. Wtedy to „czarny protest” będzie blokował wejścia do metra w całej Polsce. Dosłownie w całej! W Radomiu, z braku metra, będą blokować wejścia na terminal lotniska. Mam tylko nadzieję, że ktoś im wyjaśni, że te wagoniki co na Śląsku jeżdżą pod ziemią to nie metro, a kolejki służące do wożenia węgla.

wszystkie metra

A poważnie będą blokować wejścia do przejścia podziemnego pod Rondem Dmowskiego w Warszawie. w godzinach planowanego protestu (15:00-18:00) przechodzi tamtędy jakieś milion osób. Obstawiam, że ktoś dostanie w ryj i protest się skończy.

Druga ewentualnością jest to, że ktoś zostanie stratowany przez tłum. W obu przypadkach dobrze się to dla organizatorów nie skończy.

(kropka)Nowoczesna chce rozszerzyć „katalog zakazanej dyskryminacji” i mowy nienawiści o płeć, tożsamości płciową, niepełnosprawność i orientację seksualną. Całkowicie zgadzam się z „Krótką lancą”, którzy nawołują do przyjęcia ustawy i dopisania do katalogu wzrostu i stanu cywilnego. Osobiście dodałbym jeszcze zwierzęta domowe. I cały KOD ugotowany.

Pewien wrocławski kurier nie dostarczył przesyłki do tamtejszej siedziby GóWna. Odmówił wejścia do siedziby redakcji z przyczyn ideologicznych. chłop wie co znaczy prawdziwy bojkot.

Korwin stracił subwencję. Nie dlatego, że zmienili nazwę na „Wolność”, a dlatego, że w czasie kampanii wyborczej reklamowali napój energetyczny „Korwin”, a to nie do końca jest zgodne z prawem. Chociaż jest jakiś oryginalny powód, a nie księgowy-amator.

EA Games ma przerąbane. Ich najnowszą grę „Battlefield 1” krytykują feministki. Jako, że gra jest o I Wojnie Światowej to twórcy nie przewidzieli postaci kobiecych. To właśnie jest powodem oburzenia feministek. A tak pacyfistycznie się zawsze przedstawiają... Takie nowoczesne, oświecona, a jednak na wojenkę ciągnie.

Ziobro bierze się za kiboli... Następny w kolejce. tym razem chce trzymać ich w areszcie domowym przed, w takcie i po meczu. Jak zwykle błyskotliwy plan. Zdaje się, że 50 za mojego życia. Zapewne skończy jak wszystkie potrzebne.

Gulfstream G-550. To nazwa nowego samolotu dla naszych Vipów. To mały samolot, dla 16 osób, ale podobno dadzą radę dolecieć z Warszawy do Nowego Jorku bez międzylądowań. Wygląda ładnie i raczej jest bezpieczniejszy od sowieckich cudów techniki. Acha, to produkt made in USA. Oczywiście całkiem niespodziewanie.

Gulfstream.g550.cs dkf.climb.arp

Przetarg na większe samoloty trwa... Kto wygra i dlaczego Amerykanie jest tajemnicą.

Pan Antoni dostał tytuł „Patrioty roku”. Gratuluję. Chociaż w życiu o takiej nagrodzie nie słyszałem.

Platforma chce powołać komisję śledczą w sprawie Caracali. W innych sprawach nie byli tacy wyrywni. Aczkolwiek wiedzą, że komisja śledcza przekona wyłącznie przekonanych.

Sejm postanowił się skompromitować i przyjąć „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu RP i Rady Najwyższej Ukrainy”. Nie byłoby w tym nic kompromitującego gdyby nie fakt, że zapisano tam: „Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, jaka dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”. Antykomunistyczni Ukraińcy z SS-Galizien muszą być dumni. Znowu robimy komuś „łaskę” w czasie gdy Kijów odwołuje pokaz „Wołynia”. Zdaje się, że znowu trzeba będzie przepraszać.

Wystarczy...

sobota, 15 październik 2016 19:09

15 października 2016 roku

Tak wiem, miałem być wczoraj. Cóż, czasami coś staje na przeszkodzie. Ale do rzeczy.

Urodzony 17 października 1946 roku stwierdził w wywiadzie dla „der Spigel”, że jego rodzice zginęli w Holocauście. Oznacza to, że urodził się co najmniej 1,5 roku po śmierci swoich rodziców. Przed oczami stają mi sceny seksu zombie.

Choć z drugiej strony na grobie jego rodziców na Powązkach jest napisane, że ojciec zmarł w 1982 roku. W Polsce był Stan Wojenny. A wiecie przecież kto nie był internowany…

Przy okazji Adasia, chodzą plotki, że w poniedziałek, w dniu swoich 70-tych urodzin, zrezygnuje z kierowania GóWnem. Biorąc pod uwagę potencjalnych następców to… medialna wojna Kurski-Kurski czyli TVP-GW mogłaby być fascynująca.

O ile do wojny dojdzie, że flagowa gadzinówka Agory ma podrożeć o złotówkę. Co biorąc pod uwagę spadająca sprzedaż wróży sukces.

W ramach udowadniania, że Polsce nie ma demokracji baby zorganizowały protest przed domem Kaczafiego. Policja, w przeciwieństwie do protestów w złotych latach demokracji, nie interweniowała.

Dzisiaj kolejny dzień protestów. Przeciwko CETA i TTIP, a także przeciwko „rasizmowi i przemocy”. Na tej drugiej były miliony. Oczywiście zdjęć pokazujących rozmach nie ma.

Ale prawdziwy strajk czeka nas 13 grudnia. Wielki „Strajk obywatelski”. Czytając powody protestu (m.in. nakładanie kagańca na Polaków poprzez wprowadzenie ustawy inwigilacyjnej czy obsadzanie spółek skarbu państwa przez ludzi niekompetentnych) wypada się zastanowić gdzie ci wszyscy protestujący żyli przez ostatnie 27 lat. Może uchodźców już nam ściągnęli i im się nie podoba?

Aczkolwiek moim ulubionym powodem „strajku” jest „szkalowania dobrego imienia Lecha Wałęsy”.

Chińska agencja ratingowa Dagong jest zaniepokojona losem demokracji w Polsce. Chiny, które słynął z pełnej demokracji, faktycznie mogą nie rozumieć naszego zamordyzmu. Nie przeszkodziło to jednak utrzymać ratingu Polski na poziomie A.

Białorusini sprzedali do Rosji pięć razy więcej jabłek niż wyprodukowali. Cud! A raczej kreatywne podejście do rosyjskiego embarga na unijne produkty. Aleksandr modli się o utrzymanie tego stanu rzeczy jak najdłużej.

W USA przed wyborami wyciekły maile Clinton i jej ludzi kpiące z chrześcijan. Przy okazji poznałem nowe słowo „chritianofobia”.  Trump ma za to inne problemy. Konkretnie dziesiątki kobiet po kilkudziesięciu latach przypomniały sobie, że były przez niego molestowane. Zadziwiające są meandry ludzkiego umysłu i  to kiedy wypływają wspomnienia. Spontanicznie i przypadkowo rzecz jasna. Donald w swoim stylu odpowiedział jednej z nich, że w życiu by jej nie ruszył.

Literackiego nobla dostał… Bob Dylan. Uważam, że jest to jawna niesprawiedliwość wymierzona w Zenka Martyniuka.

11 listopada KOD przemaszeruje z placu Narutowicza na Pole Mokotowskie. Daleko od Marszu Niepodległości. Nuda, proszę Państwa.

W odpowiedzi na „aferę widelcową” (nie mylić ze słynną w kibicowskim światku „akcją widelec” z czasów gdy Schetyna był szefem MSW) Piotr Kraśko raczył powiedzieć „Tak pół żartem, pół serio. Jako można mówić takie rzeczy rodakom i potomkom Joanny d'Arc”. Jakby Francuzi się rozmnażali tak jak „Dziewica Orleańska” nie miałby nam kto Caracali wciskać.

Podobno Internet zwariował bo Szydło założyła płaszcz. Mam wrażenie, że Internet wariuje z najgłupszych powodów.

Therese Johaug – norweska biegaczka narciarska – została złapana na dopingu. Wraz z lekarzem twierdzą, że doping był w… kremie na oparzenia słoneczne. To nawet głupsze tłumaczenie niż doping w barszczyku u polskiego hokeisty w 1988 roku.

Teraz nastąpi przerwa. Wracam w czwartek. Przynajmniej mam taką nadzieję.

środa, 12 październik 2016 20:13

12 października 2016 roku

Doigraliśmy się! Wyrzucą nas z ukochanej Unii. Niejaki Alain Juppe – kandydat na prezydenta Francji – stwierdził, że nie ma w tym tworze miejsca dla państw, które nie chcą przyjąć „europejskich wartości”. Patrząc na Francję „wartości europejskie” to m.in dawanie się zarzynać i poświęcanie sojuszników w imię roku pokoju. To ja za takie badziewie podziękuję. Na szczęście oprócz nas wyrzucą też Węgrów, także nie będziemy sami.

allo allo

Kaczafi postanowił zabłysnąć i zapowiedział zmiany w ustawie aborcyjnej. Dzień bez aborcyjnej awantury to dzień stracony. Czy może znowu coś z podatkami się zmienia.   

Sensacyjnie zakończył się Konkurs na prezesa TVP. Zwycięzcą został... Kurski Jacek! Szok, niedowierzanie, sensacja. Wygrał prawdziwy czarny koń! To teraz Jacuś zrób ten serial o Jagiellonach dobrze, a nie szybko, ok. Masz parę lat, naprawdę nie warto się spieszyć.

W pierwszych 17 miastach powstaną budynki z programu „Mieszkanie+”. Teoretycznie sukces gwarantowany. Aczkolwiek zdążą coś zepsuć.

Na FB powstała strona „Sylwia de Weydenthal gwałci małe dzieci”. To eksperyment, który powstał w odpowiedzi na stwierdzenie Sylwii, że strona „Jan Paweł II gwałcił małe dzieci” nie narusza „standardów Facebooka”. Mistrzowskie zagranie. Albo zostawi i będzie musiała czytać o sobie ciekawe rzeczy, albo usunie i udowodni, że słynne „standardy Facebooka” to tak naprawdę widzimisie kilku osób.

Jan Grabiec z PO zapowiedział stworzenie bloku partii opozycyjnych. Czyli połączenie PO z Kropeczką. Nie wiem czy Petru o tym wie, bo z tego co pamiętam do pomysłu palił się jak Francuzi do pomocy Polsce w 1939, ale może mu się coś odmieniło. Ale ja tu widzę drugie dno. Nawet członkowie PO nie wierzą w światłą przyszłość partii pod wodzą tego geniusza z Dolnego Śląska.

Ciągle zapominam napisać, że partia Korwin zmieniła nazwę na Wolność. Podejrzewam nawet, że nie jest to ostatnia zmiana przed wyborami. A w wyborach sukcesy będą takie same jak od zawsze.

„Zespalał w swojej sztuce intelekt i etykę z poczuciem piękna. Był kochany przez Polskę ludzi wolnych i otwartych; był też tępiony przez polską czarną sotnię, >ludzi lepszego sortu<”. Tak oto Adaś Jąkała żegna Wajdę. I zapewne jest to hołd, a nie polityka na trumnie. W końcu Adaś w świecie, który sobie wykreował, zawsze ma rację.

I nie można dziwić się Ziemkiewiczowi.

ziemkiewicz

Tylko jest jedno ale... co jeśli Adaś nagra swoje przemówienie i każe odtworzyć na własnym pogrzebie?

Legia zagra z Realem przy pustych trybunach... Szkoda.

A nasi dzielni reprezentanci pokonali – zawsze groźną – Armenię 2:1. Lewandowski strzelił zwycięską bramkę w... 95 minucie meczu. Ależ Olo Kwaśniewski z Andrzejem Dudą piąteczki zbijali. Może te nasze gwiazdy powinni kluczowe decyzje na meczach ustalać? Spokój by był chociaż.

Jutro nieczynne. Czynne w piątek, a potem nastąpi dłuższa, bo prawie tygodniowa, przerwa.

wtorek, 11 październik 2016 19:30

11 października 2016 roku

Francuzi się poważnie obrazili. Pozbawili naszą delegacją na targi przemysłu zbrojeniowego „Euronaval 2016” tytułu „delegacji oficjalnej”. Podobno Hollande gotowy jest na krok ostateczny. Usunie Dudę ze znajomych na Fejsie.

Przy okazji: Francuzi narzekają, że nigdy ich tak nie potratowano i chcą odszkodowania. Napadną nas?

Media głównego ścieku jęczą oburzone, że prokuratura gnębi uczestników „czarnego protestu”. A ta chce znać nazwiska organizatorów w związku z doniesieniem do prokuratury dotyczącego m.in. sprofanowania symboli narodowych (słynna „Kotwica z cyckami”). O dziwo te same media nie miały nic przeciwko nachodzeniu w domach potencjalnych uczestników Marszu Niepodległości. Czyżby jednak nie doczytali w Konstytucji, że wszyscy są wobec prawa równi, czy może przypomni im się, że w referendum konstytucyjnym za głosowało jakieś 17% narodu i dowiemy się, że „mniejszość narzuciła Polakom Konstytucję”?

Kurski zapowiada na wiosnę premierę polskiej wersji „Gry o tron”. Będzie to serial o Jagiellonach. Dowcip polega na tym, że ten serial istnieje tylko w głowie Kury. Jest więc szansa, że to sp... zepsują. Totalnie. Chociaż mam cichą nadzieję, że nie. Ciekawe jaką rolę dostanie Karolak.

Jedna pani radna z PiS i działaczka sekty „GazPola” wysłała CV do Lotosu i została szefową działu sprzedaży Lotos Kolej. Przecież to jest absolutnie normalne. A Wy pewnie dalej będziecie twierdzić, że bez znajomości dobrej pracy dostać się nie da.

Rzepliński uznał, że zabieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym jest niezgodne z Konstytucją. I co dalej z przepisem? Nic. To tylko opinia kilku kolesiów. Poza tym zmiana się nie opłaca.

Jakaś feministka z Partii Razem wymyśliła, że programy telewizyjne tylko dla kobiet. Godzi to w zasadę równouprawnienia i uderza w kobiety. Bo niby nie ma w tych programach nic wartościowego. Powoli gubię się już w tym co dyskryminuje kobiety. Niby puszczanie w drzwiach dyskryminuje, ale nie puścisz to wyzwie od chamów. I tak ze wszystkim.

O wartości programów „nie tylko dla kobiet” szkoda strzępić ryja. Czasami mam wrażenie, że „Pingwiny z Madagaskaru” to najwartościowszy program w tym pudle.

Karnowscy twierdzą, że Tuskowi grozi 10 lat więzienia za „działanie na szkodę państwa”, gdy był premierem. Biorąc pod uwagę to jak się obecny rząd bierze za rozliczanie mniejszych afer prędzej znowu ktoś Maryśkę na działce Waltza zasadzi niż Donka wsadzi. I sprzeda.

Jakby ktoś pytał o podatki to w 2017 kwota wolna pozostanie bez zmian. To tyle w temacie dotrzymywania słowa. Niektórzy ostrzegają, że zapłacimy w przyszłym roku o 556 złotych podatku więcej. Pocieszające jest to, że wyliczenie te pochodzą z... (kropka)Nowoczesnej, co czyni je równie wiarygodnymi co wypowiedzi ich szefa.

Futboliści grają z Armenią. Od 30 minuty gramy w przewadze po czerwonej kartce dla Ormianina. Zepsuł się Jędrzejczyk.

poniedziałek, 10 październik 2016 19:10

10 października 2016 roku

Nareszcie! Niejaki i nijaki Kapela „Jaś” – jak określa go GóWno „poeta i publicysta krytyki politycznej” został ukarany grzywna 500 złotych za idiotyczną przeróbkę „Mazurka Dąbrowskiego”. Jak sam stwierdził padł ofiarą represji politycznych. Mam nadzieję, że będzie padał ich ofiarą częściej.  

Swoją drogą niezłego się panowie Mickiewicz i Tuwim ziomka po fachu doczekali.

Francuzi obrazili się za Caracale. Hollande nie przyjedzie z wizytą do Polski. Prawdopodobnie też Francja nie pomoże nam w przypadku wojny.

Odbył się ogólnopolski protest Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciwko likwidacji gimnazjów. Na jego czele stanęło to samo kierownictwo, które w 1999 wyprowadziło nauczycieli na protesty przeciwko wprowadzeniu gimnazjów. Jak przystało na związek zawodowy nie ma żadnych propozycji. Grunt, że można sobie poprotestować.

Na tym proteście pojawili się wyłącznie nauczyciele. W końcu wszyscy przedstawiciele (kropka)Nowoczesnej są nauczycielami. Podobnie Schetyna, Zandberg, Czarzasty i reszta, która się dziś pojawiła. W dużej części robiąc frekwencję zresztą, gdyż „wielki protest” nie okazał się aż tak wielki jak mówiono.

Schetyna zapowiedział votum nieufności przeciwko minister Zalewskiej. Jak zwykle wróżę powodzenie.

W sobotę pod Sejmem odbył się „Bunt ciał”. Czyli parę osób położyło się na ziemi protestując w ten sposób przeciwko wprowadzeniu nieistniejącego już projektu ustawy antyaborcyjnej. Bez sensu? Jeśli znacie organizację „Porozumie8 marca’ to wiecie, że w ich działaniach można doszukiwać się wszystkiego. Oprócz sensu.

Protestowali tez artyści (Kazik kiedyś o nich śpiewał). Protestowali przeciwko ingerencji polityki w kulturę. Niekoniecznie wiadomo o co chodzi. Może o tę dotację dla Jandy?

Zmarł Andrzej Wajda. Niech spoczywa w pokoju.
Aczkolwiek Pochanke w „Faktach” stwierdziła: „Andrzej Wajda jeszcze do nas wróci”. Mam nadzieję, że czosnek i święcona woda wystarczą.

PiS postanowił zlikwidować 19% podatek liniowy dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Będzie progresywny. Kolejni geniusze, którzy nie uczą się na cudzych błędach. Będzie prosto – nie chcecie 19, nie dostaniecie nic. Czesi, Niemcy czy Słowacy nie pogardzą dodatkowymi pieniędzmi w budżecie.

Członkowie grupy „Opole wolne od uprzedzeń” protestowali przeciwko debacie, w której mieli wziąć udział Chazan, Terlikowski i Błażej Kmiecik z Instytutu Ordo Iuris. Głównie dlatego, że nie zgadzają się z ich poglądami na sprawę aborcji. Czyli grupa walcząca z uprzedzeniami protestuje przeciwko debacie kierując się uprzedzeniami. Genialne.

W Szwecji pięciu osobników ubogacających kulturę zgwałciło Szwedkę. Normalka. Ale ta Szwedka poruszała się na wózku inwalidzkim. Sąd uniewinnił biednych uchodźców, motywując to tym, że... ofiara za słabo się broniła. Resztka rdzennych Szwedów postanowiła rozpocząć protesty, które zostały spacyfikowane przez policję. Tolerancja zwyciężyła, faszyzm został pokonany. Feministki postanowił nie zauważyć problemu. W końcu nie ich ciało, nie ich problem.

Nasi dzielni futboliści wygrali 3:2 z Danią. Milik się zepsuł na jakieś pół roku. Na miejscu prezesa Napoli bym się zirytował.

piątek, 07 październik 2016 19:12

7 października 2016 roku

Gwiazdą dnia został człowiek, którego mało kto zna i nikt na niego nie stawiał. Czarny koń w najczystszej postaci. Generał brygady Robert Głąb. Poniższy rozkaz ukazuje, że Głąb wwiercił się w głąb. Absurdu. Wygląda jakby osobiście informacie pozyskiwał z Comedy Central.

Głąb

Przedszkolanki z Puław się zdziwiły, że samorządowi nie podoba się fakt, że w poniedziałek  w miejscu pracy ubrały się na czarno i prowadziły „czarny protest”. Tradycyjnie ich stronę trzyma GóWno, któremu nie przeszkadza ani wciąganie w to dzieci, ani upolitycznienie przedszkola. Przedszkole, dzieci maksymalnie 5-letnie... Chociaż zapewne według pewnej posłanki z kropki wypadałoby im podawać środki antykoncepcyjne.

Fotoreporter Super Expressu zrobił zdjęcie posłanki PO na sali plenarnej Sejmu. Posłanka była bez butów. W związku z powyższym przez rok do Sejmu nie wejdzie. Fotoreporter nie posłanka. Niby naruszył powagę miejsca. Legendarna powaga Sejmu... Coś jak apolityczność sądów, rzetelności dziennikarska i plan gospodarczy (kropka)Nowoczesnej. Podobno gdzieś jest.

Posłanki nawet nie będę się czepiał. Choć mogła trzymać nogi pod pulpitem.

Neumann wystąpił o przywrócenie dziennikarzowi przepustki. W sumie wykorzystał szansę na zachowanie się przyzwoicie.

WirtualneMedia piszą, że priorytetem Agory jest dopasowaniem ich flagowej gadzinówki do zainteresowań potencjalnych czytelników. Adaś, mam pomysł. Zrób mnie naczelnym, daj wolna rękę, a w pół roku sprzedaż ci podskoczy o 300%. Naprawdę wiem jak to zrobić.

Przed Radą Mediów Narodowych odbyło się przesłuchanie kandydatów na prezesa TVP. Sądząc po przebiegu przesłuchania Kurskiego Lichocka go nienawidzi bardziej niż ja Nowoczesnej. Tylko, że Aśka i jej stronnicy nie mają większości, więc obstawiam 2 zł, że Kura wygra.

Super Express odkrył, że żebranina kasy przez Ryśka Petru jest... nielegalna. A to dlatego, że robi to przez klub parlamentarny, a nie partię. W cyrku osobliwości tłumaczą, że to tylko próbna wersja ulotki, ale patrzą cna ich działania w każdej możliwej dziedzinie powinni tabloidowi bardzo ładnie podziękować za ostrzeżenie. Nie chce mi się już nawet kpić z ich „fachowości”.

Partia Razem tez zbiera. Ale oni chociaż przeczytali jak to należy robić.

Nie głupio ci Rychu być głupszym od bolszewików?

Stanisław Tyszka stwierdził w TVN24, że jeśli miałby kogoś przepraszać za słynne „przestańcie zachowywać się jak wściekłe małpy” to właśnie małpy. Widać przestraszył się moich wizji o „Planecie Małp”.

„Pokażemy światu, jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm” stwierdził Mati Kijowski na temat swojego spędu 11 listopada. Czyli przed marszem powieszą sobie na szyjach kasowniki, skasują specjalne bilety, a na koniec się zesrają i solidarnie to posprzątają. Chyba o to chodzi w tym „nowoczesnym patriotyzmie”.

Odstrzelony minister Szałamacha został członkiem zarządu NBP. Tez mógłby mnie ktoś na tej zasadzie z roboty wywalić.

TVN nie pokaże więcej „Rozmów w Toku”, Gianluigi Buffon odstawił wczoraj w meczu Włochy-Hiszpania klasycznego „Pawełka”. To musi oznaczać nadciągający koniec znanego nam świata.

czwartek, 06 październik 2016 20:27

6 października 2016 roku

Zgodnie z przewidywaniami Sejm odrzucił projekt ustawy antyaborcyjnej. Za odrzuceniem było 352 posłów, przeciwko 58 posłów, 18 wstrzymało się od głosu. Opozycja była na tyle zrozpaczona, że towarzyszka Scheuring-Wielgus protestowała nawet przeciwko ogłoszeniu przerwy o którą prosił Kaczafi. Kolejny dowód na to, że kropeczka jest opozycją konstruktywną.

Po głosowaniu Terlikowski się obraził i wziął miesięczny urlop w Telewizji Republika. W zasadzie mógłby obrazić się na dłużej.

Przy okazji sympatyczna niewątpliwie pani Joanna rzuciła stwierdzenie: „gdyby 20 kilka lat temu mówiono o edukacji, gdyby uczono dzieci czym jest seksualność, gdyby były darmowe środki antykoncepcyjne to w 2016 roku 12-latka nie rodziłaby dziecka”. Oczywiście. Przecież to normalne, że 12-latce daje się na śniadanie owsiankę i pigułkę.

Fetysz darmowej antykoncepcji jest zdecydowanie fascynujący. Może czas walczyć o darmowy alkohol. Choćby dla ludzi oglądających stale e-klapę, przecież na trzeźwo się nie da.

Po wczorajszej nocnej debacie kropeczka chce odwołania wicemarszałka Tyszki. W czasie żądania przez nich kontynuowania posiedzenia w nocy podobno rzucił do posłów opozycji, że „zachowują się jak wściekłe małpy”. To tak rozwścieczyło konstruktywnych, że będą odwoływać. Jak każda próba odwołania zakończy się to niepowodzeniem. Ale nikt nie zarzuci Cyrkowi Osobliwości Ryśka Petru, że nic nie robią.

Moim zdaniem nie jest to jednak największy problem. Problem będzie dopiero wtedy jak ten sympatyczny mieszkaniec warszawskiego ZOO ze zdjęcia poniżej dowie się do kogo się go porównuje. Historia z „Planety Małp” stanie się rzeczywistością.

gumpans

Kukiz powiedział niedawno cos w stylu „trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało i kiedy się dawało”. W związku z tym, że obraził honor kobiet pewien rycerz z Gdańska wyzwał go na pojedynek. Obiecuje załatwić przeciwnikowi zbroje i przeszkolenie. A jak Kukiz nie podejmie rękawicy będzie go nazywał „kutasiarzem”. Nie przeczę, że mogłoby to być ciekawe. Zwłaszcza jakby rozciągnąć to na całość politycznej debaty. Oczami wyobraźni widzę już pojedynek Pawłowicz vs. Gasiuk-Pichowicz.

monty python black knight

Sejm głosował w sprawie CETA. Konkretnie przegłosował uchwałę, że CETA ma być ratyfikowana większością 2/3 głosów. Za uchwałą było 326 posłów. Przeciw 90, wstrzymało się 11. Nie było to więc, jak krzyczą niektórzy głosowaniem za przyjęciem CETA. Chociaż patrząc na rozkład głosów Sejm ją ratyfikuje.

Pod koniec października w Mołdawii odbędą się wybory. Obserwować je będzie komisja Parlamentu Europejskiego. Z duma muszę donieść, że w składzie delegacji będzie dwóch Polaków. Jeden to Michał Boni, drugi to Janusz Korwin-Mikke. Przy odrobinie szczęścia Mołdawianie będą mieli okazje zapoznać się z demokracją bardzo bezpośrednią.

W Wielkiej Brytanii dwóch pijanych Polaków obrzuciło muzułmanów bekonem. W meczecie. Jak powiedział prokurator prowadzący sprawę „to niespotykany dotąd przypadek”. Przynajmniej byli oryginalni. Gdyby zrobili to w kościele nazwano by to „artystyczny performance”. Wspomniany prokurator nazywa się Zahid Hussai. Chłopy mają przerąbane.

W połowie października przestanie działać opiewany w pieśniach hostel LGBTQWERTY. Pierwszy rok działalności finansowała fundacja Batorego, ale się widać Sorosowi znudziło. A jakoś środowisko woli w mediach z faszyzmem walczyć niż cokolwiek działać.

I tym optymistycznym akcentem, kończymy na dziś.