Dzień w skrócie - niemal codzienny, subiektywny przegląd wydarzeń.
czwartek, 22 grudzień 2016 21:26

22 grudnia 2016 roku

Opozycja będzie siedzieć w Sejmie do 11 stycznia. Widać rodzina też ich nie chce.

Swoją drogą fascynujący są te nasze “elyty”. Ci, którzy jeszcze niedawno grozili demonstrującym pod Sejmem i jego blokadą sądem, dziś uznają to za zwykłe metody demokratyczne. Dla odmiany ci, którzy wtedy protesty popierali dzisiaj dziś grożą odpowiedzialnością karną. Mówią dokładnie to samo, tylko płytami się zmienili. Podobnie jest z Trybunałem: ci, którzy wczoraj go bronili teraz będa go bojkoować, ci, którzy krzyczeli o opinii grupy kolesiów będą karać za nieprzestrzeganie jego wyroków. Fascynujące niczym brazylijski serial.

A tym, którzy oburzeni są tym, że prokuratura interesuje się blokadą Sejmu mam do powiedzenia dwa słowa: “Akcja Widelec”.

Sejmowa awantura do tego stopnia osłabiła PiS, że w sondażu zyskał 5%. (kropka)Nowoczesna zyskała 2%, a PO straciła 1%. Mają więc odpowiedni 35, 24 i 15% poparcia. Oczywiście to tylko sondaż, a wiadomo co można sobie nimi zrobić.

Parówki podały informację, że będzie ogólnopolski strajk studentów. Podobno udział zapowiedziało już 1500 osób. Według GUS w listopadzie 2015 roku było w Polsce 1 mln 405 tys. studentów. Czyli strajk zapowiedziało.. Hm… słaby z matmy byłem, ale to chyba poniżej 1%? Zaiste “ogólnopolski” zasięg pomysłu. Ale znakomity powód żeby się z zajęć urwać.

Wyciekły instrukcje dla posłów PiS dotyczące co mają mówić o sejmowej awanturze. To też nie nowość. Wystarczy sobie tweeterowe popisy obecnej opozycji przypomnieć. Skoro są tacy sami to o co się kłócą? O to, kto jest oryginałem?

Banda z Unii Europejskich Demokratów poprosili Wałęsę żeby w jego biurze doszło do rozmów w sprawie zjednoczenia opozycji. Koniecznie! Jak on im program napisze to sukces gwarantowany! Co prawda sukces Kaczafiego, ale zawsze coś.

A czymże jest Unia Europejskich Demokratów? Pewnie zapomnieliście, że to twór złożony z upadłych platformersów typu Protasiewicz i czegoś co nazywa się demokraci.pl. Partia, której siłę w polskiej polityce można porównać do Ikonowicza. Niby jest, niby jest o nich głośno, ale nic konkretnego za tym nie idzie.

Na koniec może coś pozytywnego. We Wrocławiu lekarze zrekonstruowali mężczyźnie dłoń. W zasadzie to nic nowego - takie operacje się odbywają. Ale ta była pierwsza na świecie, bo pacjent urodził się bez dłoni. Czyli jednak nie tacy słabi ci nasi lekarze… Szacunek prosze panstwa.

Wiele osób zbiera pieniądze na pomoc rodzinie Łukasza Urbana - kierowcy zamordowanego w Berlinie. Jego pogrzeb odbędzie się na koszt państwa, a także powstała petycja do prezydenta Niemiec o pośmiertne odznaczenie bohatera Federalnego Krzyża Zasługi. Piękne gesty. Tylko człowieka żal.

I to prawdopodobnie mój ostatni test w tym roku. Święta, Sylwester, Nowy Rok. Nie bądźmy posłami opozycji, spędźmy trochę czasu z rodzinami obżerając się, rozmawiając, oglądając Kevina, a czasami nawet pójść na spacer. I pamiętajcie o tradycyjnych, światecznych dyskusjach o polityce. Mam nadzieję, że zaoracie. A i ja potrzebuję trochę odpoczynku, bo zgłupieć od tego można. Niemniej gdyby jednak zdarzyło się coś ważnego z pewnością się zjawię. Niczym Hiszpańska Inkwizycja.

Wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

środa, 21 grudzień 2016 20:47

21 grudnia 2016 roku

Odbyła się konferencja Kaczafiego, Szydło, Kuchcińskiego, Karczewskiego i Terleckiego. Premier powiedziała, że “Polacy czekają w tej chwili przede wszystkim na to, że w polskim Sejmie będzie rozmowa na temat ich problemów, ich spraw” i ogólnie ton był pojednawczy i sympatyczny, a poza tym to wszystko jest w porządku i nic się nie dzieje.

Poza cyrkiem to faktycznie. Myślę, że wątpię żeby polacy oczekiwali czegokolwiek. Równie dobrze Sejm można by rozwiązać na najbliższe ćwierć wieku. Może w końcu byłoby normalnie?

Prezydent mianował Julię Przyłębską na nowego prezesa TK. Co na to opozycja i dyżurni “konstytucjonaliści”? “Osoba podająca się za prezesa TK, bo prezesem nie jest”. To tak w kwestii rozwiązania “kryzysu” w tym tworze. Tym bardziej, że zdążyła już wyrzucić z dotychczasowego gabinetu wiceprezesa.

Podatku jednolitego nie będzie. Podobno przeważył interes przedsiębiorców, którzy - jak zwykle u Morawieckiego - dołożyliby do tego interesu. Czyli rząd bardziej boi się przedsiębiorców niż kodziarzy. Całkiem słusznie zresztą.

Parówki przechodzą same siebie. Walka z reżimem kaczystowskim zabiła tam resztki szarych komórek. Rządowi obrywa się więc za próbę uporządkowania rynku chwilówek, zbrodniczą ustawę, według której każdy obywatel będzie mógł sobie wyciąć drzewo na własnej działce i inne szaleństwa. To już nawet nie jest propaganda. To bredzenie ludzi, których Bóg pokarał…

Prokuratura zajęła się kodziarzami blokującymi wyjazd z Sejmu. Skandal! Za poprzedników się nie zajmowała takimi rzeczami. Do udrożnienia dróg ewakuacyjnych posłużyłaby broń gładkolufowa.

Wielki miłośnik imigrantów, były bokser Michalczewski Dariusz został zatrzymany przez policję. Podobno pomylił kolejną żonę z workiem treningowym. Oj tam, zwyczajnie wprowadził w domu prawo szariatu.

Policja w Wiedniu przed Sylwestrem rozda kobietom 6 tysięcy gwizdków, które obronią kobiety przed imigranckimi gwałtami. Myśle, że wuwuzele spisałyby się lepeij. Żadne stworzenie na tej planecie - poza kodziarzami - nie jest w stanie znieść dźwięku tego wynalzku. Imigranci wróciliby skąd przyszli.

Na koniec wprost z Pudelka. Niejaka Lena Dunham postanowiła podzielić się światem stwierdzeniem, że żałuje, iż nigdy nie miała aborcji. Aż zacytuję “(...) nigdy nie miałam aborcji. I zdałam sobie sprawę, że noszę w sobie piętno związane z tym tematem. Nawet ja, której tak bardzo bliska jest kwestia prawa kobiet do wyboru, czułam, że powinnam powiedzieć ludziom, że w temacie przerywania ciąży jestem nieskazitelna. (...) Teraz mogę powiedzieć, że nadal nie miałam aborcji, ale chciałabym ją mieć”.  Prawda, że niezwykle głębokie? Polecam zrobić in-vitro po czym przeprowadzić aborcję. Przecież to logiczne!

Aha.. Być może nie wiecie kim jest Lena Dunham. Ja też nie, ale koleżanka postanowiła udzielić mi odpowiedzi: “to ta tłusta włochata i podziarana świnka która walczy z kanonami piękna i uprzedmiotowieniem kobiet co to im kazano być ładnymi”. Rzekomo zarabia na życie jako aktorka czy coś.

A… wczoraj mi się pomerdało wszystko. W Zgromadzeniu Ogólnym umiłowanego Trybunału udział wzięło 14 sędziów, ale tylko 6 głosowało.

wtorek, 20 grudzień 2016 21:00

20 grudnia 2016 roku

PiS wciąż morduje demokrację. Tym razem polega to na postawieniu barierek wokół Sejmu. Jeśli to jest dowód to chciałbym zauważyć, że to wszelkiej maści biegacze zaczęli.

Morduje też demokrację wyprowadzając wojsko na ulice! A, że wojsko na ulice wyszło po zamachach w Niemczech (tak, dzisiaj postrzelali sobie w Wiesbaden) i dlatego, że cała warszawska policja pilnuje rozwścieczonej i nieobliczalnej bandy oszołomów to już absolutnie nieistotny szczegół. Swoją drogą bardzo spodobało mi się określenie “ciamajdan” w stosunku do kodziarzy.  

Wybrańcy ciamajdanu wciąż siedzą w sali plenarnej Sejmu. To wolny kraj - niech siedzą.

Przed Sejmem gwiazdą demonstracji był Paweł Piskorski Myślałem, że tylko prokuratura o nim pamięta, a tutaj taka niespodzianka. Udział wzięli też Kalisz i Nowacka. I to jest najlepszy dowód na to, że to nie jest ruch oderwanych od koryta. Przecież wymieniona trójka odnosi w ostatnich latach liczne sukcesy polityczne.

GóWno donosi, że pracownicy Urzędów Wojewódzkich dostali polecenie oglądania TVP i sprawdzania czy działa. Jeśli to prawda to przypomnę ulubione zdanie każdego informatyka: “u mnie działa!”.

Wbrew apelem całego świata elektorzy postanowili wprowadzić faszyzm w USA. 45 prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki został Donald John Trump. Jak żyć? Co dalej ze światową demokracją? Czy USA wciąż będą wprowadzać demokrację na całym świecie? Dowiemy się tego w najbliższych odcinkach.

Senator Jan Rulewski (PO) raczył zapytać w czasie obrad: “Czy moralnym jest, aby nękać, znęcać się nad rodziną, nad dziećmi byłego funkcjonariusza, obniżając mu rentę rodzinną bądź limitując ją do poziomu średniej?”. Całkowicie się zgadzam! To absolutnie niemoralne. Powinni oddać wszystko co dostali do tej pory.

Senat bez poprawek przyjął ustawę dezubekizacyjną. Teraz dopiero KOD dostanie szału.

Niejaki Tusk Donald (pamiętacie typa?) raczył być w “Kropce nad i”. I powiedział m.in. “Od początku kryzysu migracyjnego mówiliśmy o tym, że kluczową sprawą jest odzyskanie kontroli na naszych granicach zewnętrznych”. Fascynujące, gdyż ja pamiętam, że chcieliście tu wszystkich i byliście oburzeni na Orbana, że tego u siebie nie chce.

Poza tym stwierdził, że tym, którzy robią źle Polsce nie odpuści. Czyżby sam siebie miał ochotę ukarać?

Parlament Europejski i Rada UE zawarły tymczasowe porozumienie w sprawie proponowanego przez Komisję Europejską zaostrzenia unijnych przepisów dotyczących dostępu do broni palnej.Trudniej będzi ebroń kupić, sprzedać i bardzo ograniczono możliwości zakupu pewnych jej rodzajów. A wszystko to w trosce o nasze bezpieczeństwo i w odpowiedzi na ostatnie ataki terrorystyczne. Całkiem logiczne, gdyż jak wiadomo przestępstw dokonuje się legalną bronią.

Parówki stanęły w obronie! Tym razem bronią chwilówek, które rząd chce objąć nadzorem. O tak, to jest branża, której obrona wzmacnia wiarygodność tego mediom. I to w momencie, gdy wydawało się, że niżej upaść się nie da.

Julia Przyłębska została p.o. prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Zwołała od razu Zgromadzenie Ogólne Sędziów TK, które miało wyłonić kandydata na nowego Rzeplińskiego. W Zgromadzeniu nie wzięło jednak udziału 8 sędziów. Sialalala zabawa trwa…

Dosyć… Zaprawdę powiadam Wam, dosyć na dziś.

poniedziałek, 19 grudzień 2016 21:38

19 grudnia 2016 roku

KOD wraz z opozycją w końcu obalił! Co prawda nie rząd, nie flaszkę nawet, a Pizzerie DaGrasso. A wszystko dzięki wybitnemu intelektowi posłanki Scheuring-Wielgus. Pochwaliła się takim oto zdjęciem:

da grasso2

Cóż… piszący wraz z posłanką zrobili wielką przysługę. Konkurencji. Dla żadnej firmy jawne zaangażowanie w politykę nie skończyło się dobrze. Poczuły to już fan-page pizzerii na Facebooku. Firma wydała nawet oświadczenia, ale wybitnie niemrawe.

Opozycja chce już jutro z Sejmu wyleźć. Uważam, że dla dobra demokracji powinni siedzieć i pilnować sali posiedzeń do najbliższego posiedzenia sejmu. 11 stycznia. Nie ma takiego rezygnowania!

Kaczafi żeby znowu odwrócić uwagę świata od ginącej demokracji przeprowadził dwa zamachy. Najpierw w Ankarze zastrzelony został rosyjski ambasador. Z pewnością przyczyni się to do unormowania rosyjsko-tureckich stosunków. Zrobi się miło do tego stopnia, że ogrzejemy się w blasku bombek.

Wieczorem ciężarówka na polskich blachach wjechała w jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie. “Polskie ciężarówki zagłady”. I nieważne, że prawdopodobnie polski kierowca został zamordowany, a ciężarówka skradziona, przecież chodzi tylko o wskazanie kraju pochodzenia samochodu.

Kodziarze wczoraj postanowili zablokować Kaczafiemu wjazd na grób brata na Wawelu. Zdecydowanie cywilizowana forma protestu. Nawet Nowacka go potępiła. W przeciwieństwie do Agnieszki Pomaskiej, która nie widzi w tym nic niewłaściwego. Ale ona zdecydowanie mało widzi.

W odpowiedzi na kodziarskie protesty Duda (ten z Solidarności) zapowiedział demonstracje poparcia dla rządu i wyprowadzenia na ulicę związkowców. Wstyd mi stawać po stronie związków zawodowych, ale nakryją bandę Kijowskiego czapką.

W ramach wolności słowa i wolnych mediów posypały się gromy na Radio Zet. Dlaczego? Ano dlatego, że do programu “Śniadanie w Radiu Zet” została zaproszona Justyna Helcyk - szefowa dolnośląskiego ONR. W nieciekawym towarzystwie panienek z (kropka)Nowoczesnej i Razem. Piękny przykład wolności słowa - każdy może głosić swoje poglądy pod warunkiem, że są zgodne z naszymi. Nie są? Pieprzeni faszyści!

Swoją drogą… Baba na czele “faszystów”. Środę szlag trafi, bo przecież oni dyskryminują i biją kobiety, a nie dają im rządzić.

Parówki wykryły, że PiS nawet nie potrafi wieku emerytalnego obniżyć. Otóż okazało się, że kobiece wcielanie sędziów i prokuratorów będa musiały pracować jak normalni ludzie, a nie przechodzić na wcześniejsze emeryturki. Skandal! Nadzwyczajna kasta ludzi ma pracować jak jacyś podludzie? Profesorze Rzepliński ratuj!

Już nie uratuje. Wczoraj skończył mu się kadencja. Podobno na jutro zapowiadane jest wzięcie go żywcem do nieba. Musi tylko wdrapać się na szczyt Altany - najwyższej góry Mazowsza. 408 m.npm. Leży w powiecie szydłowieckim, więc może Ewcia Kopacz go wniesie?

Wczoraj parówki zapowiadały wizytę “kiboli Legii” po meczy z Górnikiem Łęczna pod Sejmem i mordowanie kodziarzy. Kodziarskie baby liczyły na gwałty. Niestety dla nich nikt ich gwałcić nie chciał. Także z seksu nici. Z mordobicia też, bo jakoś wszyscy olali cyrk i wybrali dom lub alkohol.

W Sejmie cyrk, na ulicach cyrk, a tymczasem Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził wczoraj podwyżkę cen gazu średnio o - marne 12,2%.

Potanieje za to prąd! Ale doliczana do rachunku opłata przejściowa wzrosła z niespełna 4 zł miesięcznie do 8, co w sumie daje podwyżkę mniej-więcej w wysokości 2%.

Ale przecież dla narodu najważniejsze są wolne media! Pisałem o tym w sobotę. I szczerze mówiąc gdyby nie marszałek Tyszka nie wiedziałbym o podwyżce. Bo najważniejszy jest cyrk. Jak zwykle.

Gdybym był czepialski napisałbym, że kolega mieszkający w Irlandii chwalił się, że gaz u niego potaniał. Ale przecież nie posądzacie mnie o takie rzeczy, prawda?

czwartek, 15 grudzień 2016 21:54

15 grudnia 2016 roku

- (...)Panie Pelagio czy pani jeszcze może?
- No pewno!

Któż nie zna tego dialogu Kabaretu Tey. Od dzisiaj jest nie do powtórzenia w tym świecie. Zmarł Bohdan Smoleń. Człowiek, któremu obecni kabareciarze mogą nosić mikrofon. Niech spoczywa w pokoju.


A teraz do rzeczy.

Nocą zamordowano gimnazja! Ten największy sukces światowej edukacji, który stworzył wspaniałe więzi społeczne wśród miłych i sympatycznych przyszłych podatników przeszedł do historii. W postępowej prasie czytałem, że cofa to polską szkołę do czasów Króla Popiela. Co ciekawe nie znam nikogo komu gimnazja się podobały. A, że likwidacja tego siedliska patologii to jedyny plus tej reformy to całkiem oddzielna historia… Za szybko, bez szczegółowego przygotowania, na hura… Typowo po pisowsku.

Przy okazji posłowie partii rządzącej dali popis w sejmie gdzie darli się “sześciu króli” gdy na mównicę wyszedł Petru. Oczywiście, że nic mądrego nie powie, ale jednak jakiś poziom należy zachować w tym miejscu. W końcu za coś im płacimy.

W czasie obchodów 35 rocznicy Stanu Wojennego w Poznaniu przed Narodowcami stanęła “niezwykle odważna kobieta” (cytaty z GóWna). Stanęła przed nimi z zarzuconą na siebie flagą LGBTQWERTY. Przypadkiem przechodził tamtędy - z tragarzami - reporter tej upadającej gadzinówki. Niestety Narodowcy olali babę. Kolejna prowokacja jak krew w piach.

Siepacze Kaczafiego z CBA wpadli do Sądu Apelacyjnego w Krakowie i aresztowało dyrektora. Zarzut główny jest taki, że podpisywano umowy z firmami zewnętrznymi, które opracowywały analizy. I dostawały kasę. Analiz nie stwierdzono. Oto ostoja mocy i trwałości Rzeczypospolitej...

Dla naszego dobra MSWiA przywraca obowiązek meldunkowy. W zasadzie nie przywraca, bo wciąż był, a zniknąć miał 1 stycznia 2018 roku. W ten sposób rząd nasz umiłowany dba o nasze bezpieczeństwo oraz ułatwia nam uczestnictwo w wyborach. Jak oni sobie w Stanach bez meldunków z tym radzą, zabijcie, nie wiem. Brawo Panie Błaszczak! Nie będziemy ślepo podążać za Europą. Wciąż będziemy udowadniać, że komunizm i jego zdobycze były spoko. Brawo!

Ciekawe czy trzeba będzie nowe dowody bez adresu wymieniać na nowsze z adresem.

Kolejnym genialnym pomysłem PiS jest ograniczenie wstępu dziennikarzy do Sejmu. Dwie stałe akredytacje na redakcję, ograniczenie miejsc gdzie mogą wejść, specjalne strefy dostępu… Pysznie. Jeszcze tylko uzgadnianie pytań przed wywiadem i mamy pełny obraz groteski.

Bardziej groteskowy był tylko protest “dziennikarzy” przeciwko nowym zasadom. Udział wzięli: Lis, Wielowieyska, Morozowski, Olejnik, Kolenda-Zalewska… Same tuzy niezależnego dziennikarstwa. Aż dziwne, że Kamila Sikory zabrakło.

Komisarz Lewandowski zauważył, że oczy Europy zwrócone są na Aleppo, a powinny być na Warszawę. On ma rację! Tutaj też Platforma pod dowództwem charyzmatycznej HGW walczy o każdą kamienicę. I też każdy fałszywy ruch może oznaczać klęskę.

MSWiA zaproponowało poprawkę w ustawie dezubekizacyjnej, z której wynika, że minister spraw wewnętrznych w drodze decyzji "w szczególnie uzasadnionych przypadkach" może wyłączyć spod przepisów ustawy osoby pełniące służbę na rzecz totalitarnego państwa ze względu na: "krótkotrwałą służbę przed dniem 31 lipca 1990 oraz rzetelnie wykonywanie zadań i obowiązków po dniu 12 września 1989 r., w szczególności z narażeniem życia". Także histeria o tym jak ograbieni zostaną zwykli funkcjonariusze milicji jak zwykle okazała się medialną histerią. Cóż… Mediom znowu w życiu nie wyszło.

Sejm nie zgodził się w czwartek na uczczenie 75. rocznicy śmierci marszałka Polski Edwarda Śmigłego-Rydza. I całkiem słusznie, bo był tym samym wśród bohaterów co Miś Colargol wśród niedźwiedzi.

Na koniec wyjaśnienie. Wczoraj nic nie było bo mieszkam na jakimś internetowym zadupiu. Niby 20 km. id centrum stolicy, a internet działa równie dobrze i stabilnie jak w tajdze czy Amazonii. Tak nie da się pracować.

Dosyć… A tam cicho być. 

wtorek, 13 grudzień 2016 21:58

13 grudnia 2016 roku

Trzydziesta piąta rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Zginęło około stu osób, tysiące było internowanych, godzina milicyjna, ścieżki zdrowia, rewizje… Ale przecież zachowano kulturę. Bo potem “opozycjoniści” z władzą nachlali się wódki i stworzyli okrągły mebel.

Z tej okazji Macierewicz ogłosił, że towarzysze Kiszczak i Jaruzelski - niestety pośmiertnie - zostaną pozbawieni stopni generalskich. Co wywołało oburzenie opozycji i wiadomych mediów. Wypowiedź Rycha jest jak zwykle genialna: “Obydwaj mają krew na rękach, PiS robi rewanżyzm bez faktografii”. Serio Rychu chcesz drążyć? Może się okazać, że innym też trzeba będzie niektóre tytuły zabrać.

Przy okazji Pan Antoni zabronił towarzyszowi Mazgule nosić mundur. I warto było robić z siebie debila w berecie?

Z okazji dzisiejszej radosnej rocznicy w Warszawie odbyło się ileś tam demonstracji. W tym dwie główne: kodziarzy i PiS. Ratusz stwierdził, że tych pierwszych było 25 tysięcy, tych drugich 3 tysiące. W tym czasie pół miliona czekało na tramwaj, który nie przyjechał. A, że KOD lazł po głównej ulicy Warszawy, to może i ich wliczono we frekwencję?

Materiały w telewizjach pokazały jasno, że kodziarze wychowali sobie takich samych wariatów jakimi do niedawna dysponował tylko PiS.

Pod Sejmem demonstrowali też ci, którym rząd chce - całkiem słusznie - obciąć emerytury. Jerzy Stańczyk, były milicjant i komendant główny policji stwierdził, że skończył 80 lat i za 2 tys. to on nie wyżyje. Patrz pan... A większość młodszych jest  w stanie wyżyć i często utrzymać dzieci. O emerytach, którzy całe życie uczciwie pracowali i teraz żyją za 800 złotych nie wspomnę.

Wywiad z uczestniczką ubeckiego cyrku też był znakomity…
Dziennikarz: W stanie wojennym zginęło 100 osób.
“Pokrzywdzona przez PiS:: A teraz to nie giną?
D: No ale kto ginie?
P: No dzieci...No ile dzieci... teraz rodzą na te 500+ a potem rozbijają głowy o ścianę.
Świat ubecko-kodziarski jest inny niż normalnych ludzi. Nie dogadamy się.

Przedstawiciele Konfederacji Rodziców spalili przed Sejmem kukłę Kaczafiego. Przypomnę, że za spalenie kukły Żyda we Wrocławiu sprawcę skazano na 10 miesięcy odsiadki. Liczę więc na sprawiedliwy wyrok wydana przez przedstawiciela nadzwyczajnej kasty ludzi. Przypomnę, że według Konstytucji wszyscy są wobec prawa równi. Prawda panie Rzepliński?

Nieco zapomniana Aśka Mucha domaga się żeby władzę w PO przejął ktoś młodszy. Jeśli ma na myśli siebie to jestem spokojny o trwałe utknięcie tego tworu w opozycji.

Marszałek Tyszka odesłał na konto Sejmu 13 tysięcy złotych premii. Ja bym nie odesłał. Widać stać go. Ładny gest, choć raczej symboliczny.

Agnieszka-Dziemianowicz-Bąk nagrodę dostała. Jako liderka polityczna w kategorii Challengers. Nie macie pojęcia o kim piszę? Otóż baba z Partii Razem dostała nagrodę za zorganizowanie czarnego protestu. Cieszcie się? Osobiście jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno. Baśka Nowacka też za to nagrodę dostała. A za sukces wyborczy jej nei dali?

Dosyć…

poniedziałek, 12 grudzień 2016 22:06

12 grudnia 2016 roku

Już niedługo kodziarze świętować będą 35 rocznicę premiery kulturalnego wydarzenia w obronie demokracji. Aż żal, że głównie reżyserzy nie dotrwali i nie mogę defilować razem ze swoimi poplecznikami. Swoję drogą organizacja sprcer w dzień pracujący po głównej ulicy Warszawy (start o 17:00) z pewnością przyzporzy Kijowskiemu i spółcę milionów nowych zwolenników. Oby tak dalej!

SLD zapowiedziało, że nie weźmie udziału w kodziarskim marszu. Ciekawe czy ktokolwiek pamiętałby o ich istnieniu gdyby nie to fascynujące oświadczenie.

"Newsweek" donosi, że Kukiz traci władzę nad swoim ugrupowaniem i Kukiz'15 się rozpadnie. "Newsweek" donosi o tym, co tydzień, od pierwszego swojego wydanie po wyborach. To coś jak informacja o śmierci Marka Twaina.

Rząd Wenezueli skonfiskował 4 miliony... zabawek. Z magazynów największego w kraju producenta i rozda je dzieciom z okazji Świąt. Adrian Zandberg musi być dumny. I kombinować jak powtórzytć to u nas.

Parówki odkryły kolejną kompromitację TVPiS. Otóż na wieczorze sylwestrowym Organizowanym przez TVP w Zakopanem wystąpi Zenek Martyniuk i Akcent. Obciach! W końcu żaden szanujący się obywatel Disco Polo nie słucha. Tak, zna słowa, tak śpiewa, ale nie słucha! I nieważne, że kilk alat temu w Warszawi Hania składała życzenia w asyście zespołu Boys. To całkiem co innego!

Mail z żebraniną Petru wpadł do skrzynki Grupy Azoty. Okazało się, że dzięki temu kropeczka ma szanse na karę w wysokości 100 tysięcy złotych, bo partie mogą otrzymywać pieniądze wyłącznie od osób fizycznych, a nie spółek. Rychu skomentował sprawę jak zwykle: "Nie ma możliwości wspierania partii przez firmy, w związku z tym to nie mógł być mail od nas. Maile wysyłamy tylko do osób fizycznych". Ciekawe, bo i do niektorych związków sportowych taki mail wplynął. A to miejsce gdzie - zgodnie z przepisami MKOl - w ogóle nie należy o polityce rozmawiać. I pomyślcie, że ten człowiek chce być premierem... Nie tylko dotacji nie umie rozliczyć, ale też maila wysłać. Idelany premier dla leminga - jest taki jak on.

Powstała firma "lewacka szmata". Będa produkować odziez dla lewaków. Z wizerunkiem Ignacego Daszyńskiego, Kazimierza Pużaka czy Róży Luksemburg i Graucho Karola Marxa. Sorry, ale ten zestaw się nie sprzeda. Sierpy, młoty, Che Guevarry, Ulrike Meinhof tak, ale nie Pużak i Daszyński. Oni nie są i nie będa idolami lewaków. Nawet Róża Luksemburg sie nie załapie. W końcu samego Lenina nie lubiła.

Kamil Stoch wygrał, a Maciej Kot był drugi w Pucharz eŚwiata w Lillehammer. Norwego z wrażenia zabrakło polskiego hymnu. Lepeij niż za Małasza... Chociaż wtedy też było ciekawie. Był w końcu Robert Mateja.

Legia w 1/16 finału Ligi Europy zagra z Ajaxem Amsterdam. Przeciwnik jak przeciwnik. A bramki są dwie...

sobota, 10 grudzień 2016 20:14

10 grudnia 2016 roku

…i kilka dni poprzednich. Niestety sprzęt jest ostatnio przeciwko mnie.

Nareszcie TVN dorósł do lustracji! Pewien były komunistyczny prokurator został prześwietlony na wszystkie strony. A, że przy okazji nazywa się Piotrowicz i jest twarzą PiS-u – co jest ewidentnym strzałem w stopę – to w zasadzie całe „Fakty” są mu poświęcane.

Po czym pokazują wywiad z najnowszym autorytetem. Towarzyszem pułkownikiem Mazgułą – tego od kulturalnego Stanu Wojennego. „Nasz komuch biały, a wasi to są pedały!”.

(kropka)Nowoczesna rozpoczęła akcje #Piotrowicze szukając komunistów w PiS. Paweł Kukiz podsunął kilku w opozycji. Tego zapewne Rysiek z Kamilą nie zauważą… Stara opowieść o źdźble i belce jest zawsze aktualna.

Znowu się nie udało. Znowu zadanie nie zostało wykonane. A przecież się starali. Tym razem mowa o „blokadzie” osiemdziesiątej miesięcznicy Smoleńskiej. Może nie jest to impreza, którą rozumiem i popieram, ale „Towarzysze RP” postanowili zostać męczennikami w walce o demokrację. Stanęli tam, gdzie zwykle staje Kaczafi i liczyli na zamieszki. W czasach złotej demokracji zostali by przez policję ostrzelani. Za czasów szalejącej dyktatury zostali przesunięci i nikomu, nic się nie stało. Jedyne więc co „Towarzyszom” i kodziarzom zostało to zorganizowanie ustawki przeciwko sobie. A Kijowski niech myśli jak zrzucić to na PiS.

„Towarzysze” protestowali m.in. przeciwko ekshumacjom ofiar katastrofy. Kilka dni po ogłoszeniu, że w grobie Piotra Nurowskiego leży sobie Mariusz Hanzlik. Faktycznie, wstrzelili się z tematem idealnie.

Przy okazji udało się nam dowiedzieć, że na miesięcznicach rodzi się faszyzm. Tak, właśnie FASZYZM! Polska pełna jest faszystów. Są w PiSie, Kościołach, u Kukiza, na stadionach, statystycznie jakieś 98% społeczeństwa to faszyści. Jakim cudem jeszcze nie pojechaliśmy odzyskiwać Lwowa, Wilna i Grodna nie jestem w stanie pojąć.  A to wszystko pod wodzą Kaczafiego. Bo pamiętajcie, że jeśli nie kochasz KOD-u to jesteś kaczystą!

KOD na szczęście ma nowego sojusznika! Przynajmniej według Niezależnej. „Chcę wesprzeć działania Komitetu Obrony Demokracji! Trzeba działać! Tylko potrzeba robić więcej! Trzeba obalić w Polsce rządy PiS!”. Słowa te miał wypowiedzieć wybitny prawnik Stefan Michnik.

W Białymstoku do dzieci przyszedł Mikołaj i rozdał prezenty. Miał też opaskę z Falangą co wzbudziło wściekłość tych co zawsze. Przypomnę jedynie, że w tradycji ich idoli w Sylwesra przychodził Dziadek Mróz. Mogą więc się jeszcze wykazać i zatrzeć dzieciom wspomnienie o faszystach rozdających prezenty.

Rafał Dutkiewicz – to prezydent Wrocławia – stwierdził, że nienawidzi pieprzonych nacjonalistów, którzy są największym problemem Wrocławia. Szczęśliwe miasto, ta stolica Dolnego Śląska. Byłem tam parę razy i sądziłem, że permanentne korki są jednak większym problemem. Ale co ja tam wiem? W każdym razie pozazdrościć problemu. Ciekawe jak tam stoją z repryatzyacją?

Arcybiskup Marek Jędraszewski został nowym metropolitą krakowskim. Jak stwierdził jeden z funkcjonariuszy GóWna „kościół polski nie Idzi drogą Franciszka”. Biedny fachowiec zapomniał sprawdzić kto mianował arcybiskupa na to stanowisko. O dziwo zrobił to Papież. Zatem Franciszek zdradził GóWno. Adaś tego nie wybaczy.

12 grudnia odbędzie się strajk bardziej absurdalny niż marsze KOD. Strajkować będą kierowcy Ubera. Domagać się będą obniżenia prowizji przekazywanej firmie o minimum 10%, podniesienie opłaty startowej do 7 złotych, podwyższenie stawki za kilometr do 1,50 zł oraz ustalenie opłaty za minutę czekania na pasażera wynoszącej 0,35 zł. Fajnie. Ale wiecie, że wciąż działacie dosyć kontrowersyjnie. Choć, nie przeczę, korzystam, gdyż dojazd z Warszawy na wieś kosztuje połowę tego co taksówką.

„Washington Post ujawnił, że Rosja pomogła wygrać Trumpowi.  Bo to Ruscy ukradli maile Clinton. Czyli nie tylko w Warszawie i Budapeszcie rządzą agenci Putina. Ale tylko w Warszawie jego agent chce wywołać z nim wojnę.

Coca-Cola zabiła Colę Light. Coca-Cola twierdzi, że się nie sprzedawała, GóWno lamentuje, że wycofanie tego cuda to skandal.  Obstawiam, że spece z Coca-Coli jednak umieją liczyć i nie wycofaliby napoju, który się sprzedaje. W każdym razie proponuję KOD-owi manifestować pod fabryką.

Ale co jeśli Coca-Cola Light był tym czym dla bohaterów filmu „Kingsize” Polo-Kokta? Michnik, Kijowski, Schetyna i reszta z ich Szuflandii za pomocą napoju przenosili się do nas żeby objąć władzę nad światem i teraz marne skończą? Oby!

W środę Legia znowu skompromitowała polską piłkę i wygrała ze Sportingiem Lizbona. Dało to możliwość gry wiosną w Lidze Europy. To wszyscy wiedzą, więc ja nie o tym. Ja o jednym z piłkarzy. Vadis Odjidja-Ofoe, jakież to niekorzystne wiatry sprawiły, że trafił na to piłkarskie zadupie jakim jest nasza ekstraklasa?

wtorek, 06 grudzień 2016 21:39

6 grudnia 2016 roku

Szef oleśnickiej policji przyznał, że istnieje przykaz dawania mandatów. Naprawdę? Zapewne spisek Błaszczaka z Morawieckim. Przecież do tej pory nic takiego nie miało miejsca. Aczkolwiek czekam, aż wezmą się za tych debili skręcających bez kierunkowskazów. Rozstrzeliwałbym.

Według Wielkiego Demokraty w kopalni „Wujek” doszło do „zamieszek”: „To nie jest tak, że nic się nie działo, wszyscy pamiętamy, że wiele rzeczy się działo, aczkolwiek też trzeba uważać z przerysowywaniem. Pamiętamy ofiary śmiertelne zamieszek w Kopalni Wujek, pamiętamy inne wypadki, pałowanie demonstrantów, tego nie można pominąć. Kijowski... Zamieszki to wy chcecie wywołać. tam była pacyfikacja i morderstwa dokonywane przez ludzi, z którymi dzisiaj ochoczo łazicie po ulicach. Czyżbyście chcieli uznać się za równych pomordowanym? Czy chcecie wybielić ziomali?

Sąd Najwyższy uznał nowe prawo o zgromadzeniach za niekonstytucyjne. ładnie się to tak w kompetencje Rzeplińskiego wtrącać? Sąd uznał, ż eustawa ma wszelkie cechy stanu wyjątkowego. Fakt, nie jest najmądrzejsza. Nie pierwsza i nie ostatnia niestety.

W czasie obrad komisji senackich nad tą ustawą na Wiejskiej odbyła się demonstracji bandy o nazwie „11 listopada”. Zeszło się mnóstwo ludzi. U mnie na wsi pod sklepem więcej ludzi popija sobie winko.

Agora jednak zmieniła plan wobec zwolnień. Prace straci więcej osób niż planowano, bo prawie 10%. I to w momencie gdy bezrobocie w Polsce jest najniższe od dawna. Może jakby podnieśli poziom periodyków sprzedaż by wzrosła? Choć pewnie nic już ich nie uratuje. Nic, oprócz zapowiadanej rewolucji.

Przed komisją ds. Amber Gold zeznawała pani prokurator Syguła zastępca zastępcą Prokuratora Okręgowego w Gdańsku, przełożona Hanny Borkowskiej – tej wesołej pani prokurator, która robiła sobie jaja z policjantki. Na pytanie dlaczego akta Amber Gold trzy miesiące leżały w Prokuraturze Okręgowej odpowiedziała, że Borkowska... zapomniała o tych aktach. W końcu to tylko największa afera ostatnich lat. Każdemu może się zapomnieć. Zwłaszcza, że to Trójmiasto. Prezydent Gdańska nie pamięta ile ma mieszkań, Bolek nie pamięta gdzie skakał przez płot... Proponuje kwarantannę z uwagi na epidemię Alzhaimera.  

W Warszawie nie będzie referendum w sprawie odwołania Hanki. Guział nie zebrał podpisów. I słusznie. Bo koszty wysokie, a szanse na sukces żadne. Referenda się u nas nie sprawdzają. HGW stwierdziła, że może „spokojnie pracować”. Do 6 rano, któregoś dnia.

I taki to był fascynujący dzień. Jutro nieczynne. Chyba, że Pieczyński wywiadu udzieli.

poniedziałek, 05 grudzień 2016 21:21

5 grudnia 2016 roku

„Stan wojenny to była kultura”. W zasadzie taki nowoczesny performance. tak na proteście byłych miłych panów z SB stwierdził towarzysz pułkownik Mazguła. „Były tam jakieś bijatyki, były jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie rzecz biorąc, najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury”. Taki ZOMOwiec zawsze pytał: „przepraszam, miałby pan coś przeciwko gdybym szanownego pana spałował?”, „mogę dać panu w łeb?”. Aż dziw bierze jak kulturalny musiał być Grzegorz Piotrowski mordując księdza Jerzego Popiełuszkę.

Kodziarze i opozycja może być dumna, że tacy ludzie stoją razem z nimi w jednym szeregu.

Dlatego na „dzień wolności” – 13 grudnia – wzywają do wypowiedzenia nieposłuszeństwa rządowi. Wzywa do tego również żołnierzy i policjantów, którzy prawa do strajku nie mają. Az tak bardzo chcą być oficerami kaczyzmu, że gotowi są na zamach stanu?

Data jest również znakomita. Zwłaszcza w połączeniu z Mazgułą. Towarzysz-pułkownik akurat 35 lat temu musiał czuć się wyjątkowo wolny.

Wcześniej – bo 10 grudnia – „Obywatele RP” (ci od „blokowania” Marszu Niepodległości”) będą blokować miesięcznicę. Staną tam gdzie ZO.. wróć... zwykle stoi i przemawia Kaczafi. Zrobią to w obronie demokracji rzecz jasna. Może Leszek Maleszka wpadnie?

Premier Szydło była w Londynie. Parę dni temu. Wizyta jak wizyta, ale ciekawie było dopiero podczas powrotu. Przynajmniej tak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”. Jeśli wierzyć w to co pisze to katastrofa w Smoleńsku nie nauczyła tych gamoni niczego. M.in. na pokład wlazło więcej pasażerów niż było miejsc, samolot był źle wywarzony, a w jednym samolocie znaleźli się premier, szef MON, szef MSW, MSZ i wicepremier Morawiecki, a także gen. Marek Tomaszycki czyli Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych. Tak, rację miał Jan Kochanowski, że Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi. Sprawa rozwiązała się przy pomocy pilota, który stwierdził, że nie poleci dopóki nie wysiądą nadprogramowi. W Ryanair by się wszyscy zmieścili... Może dlatego Gawkowski z nimi lata z Brukseli?

Rząd na szczęście ustosunkował się do powyższej amatorki. W skrócie: media kłamią, a DGP najbardziej. Jasne.

„Wprost” krzyczy, że posłowie zablokują dostęp do pornografii. Przegięli myślę sobie. Rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji, na pytanie Nagrody Złotego Goebbelsa odpowiedział, że nie ma takiego projektu. I komu wierzyć, skoro nikomu wierzyć nie można?

W Austrii „prawicowy populista” – jak określają media każdego, kto ma inne zdanie niż Bruksela – przegrał powtórkę wyborów prezydenckich z „Zielonym” van der Bellenem. I gdy „postępowcy” ogłaszali triumf i obronę wartości europejskich nadeszły wieści z Włoch i...

... okazało się, że jednak Unia ma większy problem niż wybory w niewielkiej Austrii. Włosi w referendum odrzucili zmiany w konstytucji, co spowodowało dymisję premiera (zrobił co obiecał. We Włoszech. To rzadsze niż u nas), co z kolei oznacza konieczność nowych wyborów. A szansę na zwycięstwo ma Ruchu Pięciu Gwiazd. A przy nich Hofer to lewak. Postulują wyjście ze strefy euro, być może z Unii w ogóle. Ekonomiście przewidują też bankructwo kilku włoskich banków. Przypomnę tylko, że niedługo wybory we Francji. To się może zawalić szybciej niż się spodziewaliśmy. Utopie tak właśnie kończą.

"Zabić drozda” autorstwa Nelle Harper Lee i "Przygody Hucka Finna" Marka Twaina zostały usunięte z bibliotek w Accomack County (Virginia) gdyż zostały uznane za rasistowskie. Konkretnie rasistowski ma być język jaki jest w nich używany. Cóż mistrz Twain mógłby znowu rzec: „Bądźmy wdzięczni, że istnieją wariaci. Bez nich nie moglibyśmy odnosić sukcesów”. A teraz z pewnością rekord sprzedaży zapewniony.

W sobotę Polska drużyna wygrała drużynowy konkurs skoków. Narciarskich. Po raz pierwszy w historii. Być może Małysz tez by wygrał, ale on miał Mateję.