Dzień w skrócie - niemal codzienny, subiektywny przegląd wydarzeń.
czwartek, 28 lipiec 2016 21:09

28 lipca 2016 roku

„Szanowni Państwo z PiS, powstanie warszawskie i AK to my”. Takie sensacyjne oświadczenie złożył w GóWnie niejaki Maziarski. To wyjaśnia w końcu kto mordował Żydów i posłała na śmierć tysiące. Powiedz mi Maziarski czy to nie w tej waszej gadzinówce ukazywały się tego typu teksty i sformułowania? Naprawdę oświadczenie Maziarskiego wszystko wyjaśnia.

A poważnie? Elyty z Czerskiej zauważyły, że przegrywają walkę o duszę Polaków. Zeszłoroczne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, marsze niepodległości, „moda” na patriotyzm uświadomiła tym kosmopolitom, że przegrywają. W związku z tym postanowili natychmiast zmienić front i udawać zatroskanych o los Powstańców ich obrońców. Niestety... internet to nie gazeta i nic w nim nie ginie. A i ludzie pamiętają jak całowaliście po dupach komunistycznych morderców w stopniach oficerskich.

„Gdyby te całe ŚDM nie były katolickie, to wypadałoby się nimi zachwycić bezwarunkowo” -  to już kolejny funkcjonariusz z Czerskiej, którego nazwiska z litości nie wymienię. Bo jak taka impreza może odbywać się w kraju „opętanym ksenofobią”. I w dodatku nic się nie dzieje. A to przecież nie pasuje do koncepcji obowiązującej w gabinetach naczelnego i jego przydupasów. A to grzech najgorszy. Może by tak któryś z Czerskiej dał po ryju pielgrzymowi z takiej Angoli na przykład, a potem zrzucił to na „kiboli z Białegostoku” - jeśli Białystok jest jeszcze na topie rzecz jasna.

Do Warszawy przyjechała Theresa  May. Nowa premierzyca Wielkiej Brytanii. Okazało się, że wbrew zapowiedziom polskich elyt nie będzie deportować Polaków. Szok i niedowierzanie! Z pewnością uda się to przedstawić jako troskę o Trybunał.

500+ doprowadzi do powstania pokolenia konsumpcjonistów. To już parówki i kolejna wersja tego na co pójdą pieniądze. Po wódce, samochodach, ciuchach dla matek okazuje się, że pieniądze  pójdą na różnego typu zabawki dla dzieci. Co nauczy dzieci, że wszystko jest za darmo i będą potem oczekiwać prezentów przez całe życie. A należy te pieniądze inwestować i oszczędzać! Bo inaczej wydacie wszystko na kolejki PIKO i PlayStation. I tylko dopisek pod artykułem wyjaśnia po co te bzdury... „Artykuł powstał we współpracy z (nazwa pewnej firmy zajmującej się m.in. Inwestycjami i ubezpieczeniami)”.  To się nazywa prostytucja o ile się nie mylę. Na tamtym portaliku to norma.

Chuck Norris poparł Donalda Trumpa w wyborach na prezydenta USA. W zasadzie wybory można odwołać.

We Francji spłonął meczet. I nie był to przypadek. Zdaje się, że naród odrzucił muliti-kulti. A w ksenofobicznym tymkraju nawet meczetów nie palą...

Dosyć ciekawą akcję wymyślono w Nowym Sączu. Tamtejsza Sandecja, występująca w I lidze (to tak naprawdę drugi poziom rozgrywek – taka debilna moda w Europie nastała) zamiast w swoich tradycyjnych biało-czarnych strojach grać będzie na różowo chyba, że... do 6 sierpnia w tamtejszym  Centrum Krwiodawstwa uda się zebrać 100 litrów krwi. Do zrobienia. I pomoc w słusznej sprawie i wstydu nie będzie.

Nie skończył się lipiec, a z polskich drużyn w Europucharach praktycznie odpadły trzy. Z czterech. Dziś Zagłębie Lubin przegrało u siebie 1:2 z duńskim SønderjyskE i raczej ma marne szanse w rewanżu. Może lepiej sobie odpuścić grę i żyć tylko Ekstraklasą?

wtorek, 26 lipiec 2016 20:20

26 lipca 2016 roku

Dzisiaj nasi umiłowani i prześladowani uchodźcy postanowili ubogacić kulturowo pewien mały kościół w Normandii. Przy okazji poderżnęli gardło 88-letniemu księdzu. Oczywiście nie należy tego zamachu łączyć z islamem, bo przecież jest to religia pokoju. Z pewności znajdziemy dowody na powiązania zamachowców z ONR.

Żeby było śmieszniej zamordowany ksiądz podarował kiedyś ziemię na budowę meczetu. Och, wielka jest wdzięczność naszych umiłowanych przyjaciół.

W tym samym mniej-więcej czasie w TOK.FM show dawał „ojciec tysiąclecia” Mateusz Kijowski. Czego się dowiedzieliśmy? „Jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar terroryzmu islamskiego w Polsce i Europie i na liczbę terroryzmu chrześcijańskiego, czy innych wydarzeń to okazuje się, że terroryzm islamski nie jest zagrożeniem”. Oczywiście bez odniesienia się do konkretnych danych, jakichkolwiek dowodów i innych takich zbędnych pierdół. Chciałbym się Matiego zapytać gdzie są ofiary terroryzmu chrześcijańskiego kiedy to ktoś wpadł w tłum z okrzykiem „Niech żyje Maryja zawsze dziewica”, po czym się wysadził.

A teraz wyjaśnienie dla lewaków. Jeśli gówno nazwiecie różą i położycie na stole w salonie to nie przestanie śmierdzieć. Nie zmienicie rzeczywistości. Przykro mi. Nawet politycy partii Merkel zaczynają zdawać sobie sprawę z tego co ta nawiedzona NRDówa Europie narobiła.

Ten sympatyczny młody człowiek, który wysadził w Ansbach po nieudanej próbie wejścia na festiwal ;nie został deportowany z Niemiec, bo wstawił się za nim... Harald Weinberg – poseł lewackiej partii „Die Linke”. Czy trzeba więcej dowodów, że cała współczesna lewica to zbiór debili, którzy są w stanie dać zabić każdego w imię swojej chorej ideologii? Przecież to chorzy ludzie!

Jak podaje Pikio.pl „Die Welt” jest oburzone komentarzami w polskim internecie po zamachach? Po jak można wyśmiewać zamachy? Ano tak, że mówiliśmy od początku jak to się skończy. To byliśmy rugani przez Merkel i ich polskich przydupasów. To i osiągnęliście efekt.

Dzisiaj Trzaskowski i Petru z kolei zrugali Waszczykowskiego za to, że on śmiał zarządać od Niemców wyjaśnień w sprawie zamachów. A czy przypadkiem Angela nie zapewniała, że to bezpieczne? To chyba powinna wyjaśnić jak to się stało, że ci mili ludzie po dotarciu do Niemiec robią się agresywni. Patrząc na historię można przyjąć, że tam jakiś taki klimat panuje.

W Nadrenii-Północnej „uchodźca” z Erytrei zgwałcił 79-latkę. Na cmentarzu. Tak, wiem Polacy tez gwałcą. Ba, są głównymi gwałcicielami na świecie i śmierdzo cebulo! Z pewności taki Kijowski o tym wspomni.

Rząd planuje zlikwidować NFZ i otworzyć służbę zdrowia dla wszystkich – również nieubezpieczonych. Zamiast NFZ będzie Urząd Zdrowia Publicznego, który będzie finansowany z państwowego funduszu celowego. Czyli zmieni się... kompletnie nic.

„Wygaszone” (ależ to znakomite słowo w odniesieniu do likwidacji) zostanie Ministerstwo Skarbu Państwa. Cóż... mam wrażenie, że kilka innych – z Ministerstwem Sportu na czele – nadawało by się, jako kompletnie zbędne, do natychmiastowej likwidacji.

Dwóch funkcjonariuszy GóWna, których nazwisk nie wymienię gdyż się brzydzę, udzieliło kilku wypowiedzi dla Chrisa Hedgesa – felietonisty i współpracownika najbardziej niezależnej telewizji świata „Russia Today”. Cytatów nie wrzucę, bo za dużo. Ale przeczytacie je sobie na portalu w sensie.pl. O tak, są wyjątkowo fascynujące.  Jeden przykład: „Jeżeli jesteś Polakiem, powinieneś być katolikiem. Ja nie jestem. Dla niektórych nie jestem Polakiem”. Otóż nie towarzyszu. Są Polacy katolicy, ewangelicy, prawosławni, muzułmanie (tak, tak o Tatarach zapewne funkcjonariusz nie słyszał), Żydzi czy ateiści. Ty nie jesteś Polakiem, bo sam tak wybrałeś. Przecież na Czerskiej nic was bardziej nie brzydzi niż Polskość. Wy chce być „Europejczykami” według palikotowej koncepcji. W końcu „patriotyzm jest jak rasizm”, prawda?

Na koniec coś optymistycznego. W Krakowie rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży. Przyjechało kilkaset tysięcy ludzi z całego świata. Pierwsze wrażenia? Duża część pielgrzymów była przekonana, że przyjeżdża do kraju rządzonego przez krwawą dyktaturę i się zdziwili. Przepraszamy. Wszystkich oprócz tych dwóch z Czerskiej.

poniedziałek, 25 lipiec 2016 21:38

25 lipca 2016 roku

Obfity to był weekend w przesympatyczne eventy, których organizatorami byli nasi przyjaciele z bliskiego wschodu. Jak nie maczetą w kobietę to wysadza się w restauracji. Tylko dlatego, że nie wpuścili go na festiwal. Zapomniał kupić biletu. Zamachowiec z dykty.

Taki sam jest ten „zamachowiec z Łodzi”, który szykował zamach na Światowe Dni Młodzieży. Był sprawny niczym Brunon K. Chyba, że to tylko przynęta. Okaże się za tydzień.

W tym samym czasie towarzyszka Lubnauer czy jak jej tam (nie zaszczycę jej sprawdzeniem pisowni nazwiska) domagała się respektowania „ustaleń poprzedniego rządu” i przyjęcia uchodźców. Na parafie. A rozdział Kościoła od państwa już nieaktualny?

Powstał Front Obrony Czci Powstańców Warszawskich. Chodzi o akcję „Mapa przeszłości”, podczas której 63 osoby będą czytać, co się danego dnia wydarzyło. I będą mieć założone biało-czerwone opaski. Czytać będą między innym Samuel Pereira, Dawid Wildstein czy Krzysztof Stanowski. I akcja ta bardzo nie spodobała się na Czerskiej. Podobno obraża Powstańców. Jak powszechnie wiadomo założenie przez ludzi niewalczących w Powstaniu opaski zdecydowanie bardziej obraża Powstańców niż pisanie, że głównym Ich zajęciem było mordowanie Żydów czy opluwanie Powstania i jego uczestników, które co roku serwuje nam periodyk Adasia Jąkały w okolicach 1 sierpnia.

W obronie czci występuje też towarzyszka Senyszyn. Zapomniana już niczym Fiaty 125 jako oznaka luksusu. Tej z kolej przeszkadza „Apel pamięci” i wymienienie z nazwiska Lecha Kaczyńskiego. Co by nie mówić o samym pomyśle zmiany formuły „Apelu Poległych” (tak, jest to głupota) to jednak jako Prezydent Warszawy dużo dla Powstańców zrobił.

Patrząc na ten FOCPW wypada oczekiwać matki Madzi walczącej o prawa dzieci.

Skoro już wspomniałem o „Apelu Pamięci” to wypada wyjaśnić. Do „Apelu Poległych” dopisano pięć osób – po uzgodnieniu z delegacją Powstańców zresztą – Lecha kaczyńskiego, Ryszarda Kaczorowskiego, Czesława Cywińskiego, gen. Stanisława Komornickiego ps. "Nałęcz" oraz płk. Zbigniewa Dębskiego  ps. "Prawdzic". I sprawa wydawał się zakończona. Wtedy wkroczyła Hanka, która z subtelnością znaną z akcji reprywatyzacyjnych zażądała dopisania z nazwiska Władysława Bartoszewskiego. Bo tak! Jeszcze dużo awantur przed nami. W końcu do 1 sierpnie cały tydzień.

Joanna Scheuring-Wielgus była zszokowana. W Sejmie usłyszała tekst „niezła z ciebie dupeczka”. Po raz pierwszy zgadzam się z towarzyszką z kropeczki. Też jestem zszokowany. Nawet alkohol tego nie usprawiedliwia.

Grupa greckich lewaków zaatakowała przejście graniczne z Turcją żeby wpuścić imigrantów. Udało im się jak zwykle. Czyli salwowali się ucieczką.

Jose Mourinho zabronił piłkarzom Manchesteru United grać w Pokemon Go na 48 przed meczem. Może nawet zacznę go lubić?

piątek, 22 lipiec 2016 21:53

22 lipca 2016 roku

W Monachium centrum handlowe zamieniono w strzelnicę. Oficjalna wersja na ten moment to psychofani Breivika, którzy „uczcili” piąta rocznicę jego zamachu. Ciekawe. Ciekawe jest też to, że po zakończeniu Euro rozwiązał się worek. Czyżby jednak francuskie służby nie były tak śmieszne jak o nich mówią?

Główny tematem debaty w Sejmie był środkowy palec jaki wyciągnął jeden z posłów PiS. Cieszę się, że żyjemy w kraju, gdzie gest – fakt, że głupi i niegodny miejsca – jest największym problemem dla wszystkich.

A wiecie kto odpowiada za Brexit? Kaczafi! Myśleliście, że nikt na to nie wpadnie? To nie doceniliście Ryśka Petru. „Z przykrością muszę stwierdzić, że Brexit jest porażką rządu”.  Dzięki temu wiem kto stoi za Petru. Jest to Kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego jednego ze specjalistycznych podwarszawskich szpitali.

Zresztą w kropeczce naszej ukochanej jest takich więcej. W czasie poprawek Senatu do ustawy o Trybunale Konstytucyjnym posłanki kropki groziły posłom PiS... postępowaniem dyscyplinarnym prowadzonym przez właściwą Okręgową Radę Adwokacką. Dotyczyło to każdego posła, który głosował za przyjęciem ustawy o TK (przerwa na rzucenie pawia). Jakby ktokolwiek w kropeczce umiał czytać ze zrozumieniem (a sprawa rozliczenia kampanii pokazuje, że nie mają tam nikogo takiego) to by wiedzieli, że nie można karać posła za wykonywanie mandatu. Ale czego się można spodziewać po gwiazdach partii, której przewodniczący odzywa się tylko po to żeby było z czego się śmiać?

Po kolejnym takim samym tekście odczytaną przez gwiazdy opozycji Kuchciński przestał dopuszczać ich do głosu. Neumann zapowiedział więc wniosek o odwołanie Kuchcińskiego. Tyle, że jedno co Sławcio może odwołać to własną babę... Tyle teraz znaczysz i musisz się z tym pogodzić.

Podobno KOD robi to co Petru  im każe... Czyli jednak przeceniałem ich zdolności intelektualne.

Tragiczne wieści. Dla opozycji. Nawet GóWno pisze, że cytuję „Sytuacja budżetu wygląda dobrze. Po półroczu dochody państwa są znacznie większe niż przed rokiem, a deficyt budżetowy jest mniejszy. Wzrost dochodów jest taki, że pokrywa prawie w całości koszty programu 500 plus”. Skąd to się wzięło? Główne z VAT i CIT, z których dochody wzrosły o ok. 8%.  Pamiętajmy jednak o tym, że demokracja jest zagrożona.

Skoro jesteśmy przy podatkach to CIT dla małych firm (czyli z obrotem do 1,2 mln Euro rocznie) obniżono z 19 do 15%. Gdzie jest Rostowski, który wytłumaczyłby, że to doprowadzi do ruiny ja się pytam?

Sejm nazwał w końcu ludobójstwo na Wołyniu ludobójstwem. Czyli jednak się dało. Za było 432 posłów, nikt nie był przeciw, 10 się wstrzymało od głosu: 7 z kropeczki i 3 z PO. Zaskoczeni? Chyba tylko tym, że nie wszyscy z kropki byli przeciw.

Wczoraj na stronie GóWna można było przeczytać tytuł. Na czerwono! "Wielki sukces polskiej piłki klubowej". Legia w Lidze Mistrzów? Lech wygrał z Barceloną? Lechia wykupiła Lewandowskiego? Nie... Chodziło o to, że Zagłębie Lubin wyeliminowało Partizan Belgrad me meczu eliminacji do eliminacji, które eliminują do Ligi Europy. Karnymi. Zaprawdę wielkie sukcesy odnosi nasz klubowy futbol. Inna sprawa, że mamy 22 lipca, a w europucharach Polskę reprezentuje już... 50% startujących klubów. Zaprawdę powiadam Wam to znakomity wynik.

I na koniec bonus. Jasne i przejrzyste zasady funkcjonowania Miasta Stołecznego na jednym zdjęciu.

jan śpiewak

czwartek, 21 lipiec 2016 20:53

21 lipca 2016 roku

Jak poinformował wicepremier Turcji kraj ten zawiesza Europejską Konwencję Praw Człowieka. Czekam na interwencję Komisji Weneckiej, KOD-u, wszystkich możliwych instytucji Unijnych, ONZ i wyjazd Ewy Kopacz. Bo Schetyna musi stołka pilnować.

Bo Grzesiowi partyjka się sypie. Trzydzieści osób podpisało list z apelem o cofnięcie decyzji w sprawie wykluczenia trzech geniuszy. Wśród nich same tuzy: Cezary Grabarczyk, Marek Biernacki,  Marian Zembala, Henryka Krzywonos-Strycharska, Joanna Mucha, Kazimierz Plocke i Waldy Dzikowski. Niesioł też zachwycony nie jest – nawet zapowiedział odejście z ex-premierzycą. Grzegorzu nie cofaj się! Wykończ ich. I siebie przy okazji też.

W Turcji powstanie „cmentarz zdrajców” - czyli uczestników puczu/ustawki (niepotrzebne skreślić). Przydałoby się i u nas. Kilku z Powązek wypadałoby przenieść.

Senat przyjął ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Opozycja tradycyjnie wrzeszczała „Konstytucja”. Znakomicie. „Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa” to artykuł 197 w tej książeczce na którą się powołują. Po roku mogliby w końcu to przeczytać.

Chwilową inteligencją błysną Kraśko, który powiedział: „Nie znam ludzi bardziej skromnych niż Powstańcy Warszawscy. To nie jest zaszczyt dla Powstańców Warszawskich, że stanie obok nich asysta wojskowa. To jest zaszczyt dla asysty wojskowej, że może stanąć obok Powstańców Warszawskich. […] To nie jest zaszczyt dla Powstańców Warszawskich, że spotkają się z jakimkolwiek ministrem obrony narodowej wolnej Polski. To jest zaszczyt dla ministra, że może pochylić głowę przed Powstańcami Warszawskimi”.  Pięknie, nieprawdaż? I całkowicie się z nim zgadzam. Zanim jednak wzniesiemy toasty ku czci Piotra i uznamy go za równego chłopa przypomnę jedno ALE. Powiedział to w Tok.fm. Należącym do tego samego koncernu co gazeta która co roku w okolicach 1 sierpnia prowadzi festiwal opluwania Powstania Warszawskiego, jego uczestników, ludzi, którzy biorą udział w uroczystościach jego wybuch upamiętniających i wszystkiego co jest z Powstaniem związane. Także ładnie powiedziane, ale zobaczymy co będą mówić już za nieco ponad tydzień. Myślę, że wiem.

Zajrzałem na parówki. Zastanawiam się czy tak w zakresie obowiązków mają „kompromitowanie się poprzez pisanie debilizmów”. Tytuł „Prezydent odznaczył najstarszego polskiego ułana! Ma 101 lat, pochodzi z Klecka, jest muzułmaninem i wielkim patriotą”. Tak jest muzułmaninem. Konkretnie Tatarem. Tatarzy, jak wszyscy, poza funkcjonariuszami parówek, wiedzą są wielkimi Polskimi patriotami i z tym islamskim gównem, które nas właśnie zalewa nie ma nic wspólnego. Ale oczywiście zarówno autor jak i jego wierni czytelnicy nie mają o tym pojęcia.

Platforma chce komisji śledczej w sprawie SKOK. Ja chcę jutro znaleźć nowe Ferrari w garażu. I zastanawiam się kto ma większe szanse.

Na koniec meldunek z Ligi Europy. Piast w zasadzie odpadł tydzień temu, dzisiaj zremisował z IFK Göteborg  na wyjeździe 0:0. Zagłębia wciąż walczy z Partizanem i zmierza ku dogrywce. Chyba, że cos pomyliłem z wynikiem pierwszego meczu i nie było 0:0.

środa, 20 lipiec 2016 20:51

20 lipca 2016 roku

Od wczoraj zastanawiam się kto jest mniej normalny: łapiący pokemony czy oglądający na żywo polskie drużyny w Europucharach. Obawiam się, że diagnozy nie postawię. Powiem tylko, że nawet zjedzenie wega-burgera zmęczyłoby mnie mniej niż obejrzenie meczu Legia z niewymawialnym klubem z Mostaru. Ale do rzeczy.

Wkurzyliście Agatę Młynarską to zamieniła się w dzika i pogoniła „Kiepskich” w Karwi. Druga wersja mówi, że to testowana przez Straż Graniczną broń antyimigracyjna.

Wczoraj PiS miał podnieść pensje prezydentowi (byłym też), premierowi, ministrom i posłom. Dodatkowo pieniądze miały tez dostawać pierwsze damy (w tym byłe). Potem zaprotestowała Szydło, że podwyżki są za duże i projekt wycofano. A nie można by porozmawiać o tym przed złożeniem projektu? I wylaniem tony pomyj na partię rządzącą?

Swoją drogą jedynym, który poparł pomysł podwyżek był Niesioł. Może to zdecydowało, że projekt wycofano? Inni protestujący zapewne z obrzydzeniem, ale przyjęli by te pieniądze. Ale trzeba poczekać, aż sprawa przyschnie.

Burza w Platformie. Wyrzucono z partii Jacka Protasiewicza, Stanisława Huskowskiego, Tomasza Możejko i mojego ulubionego Misia Kamińskiego. Co dalej? Kropeczka zapewne. Choć przyznać trzeba, że Misiowi niewiele już możliwości zostało. Problemem PO jest to, że Protasiewicz nie jest kimś, kto w partii nie ma poparcia, więc przewiduję problemy z odbudowaniem się we Wrocławiu. Nawet Schetyna nie pomoże. A może zwłaszcza on nie pomoże.

Wałęsa oświadczył, że wystarczy mu 48 godzina na przejęcie władzy. Ale rządzić Polską powinni młodsi. Na przykład Frasyniuk. Tak, Władysław Frasyniuk, lat 62. Nawet w ZSMP takiej młodzieży nie trzymano.

Nie próżnowali "uchodźcy". We Francji w hotelu zabarykadował się „mężczyzna”. Pewnie skończyły mu się orzeszki. Każdy by się wkurzył. Ale ten się poddał. W niemieckim pociągu 17-to letni Afgańczyk postanowił pokazać Niemcom jak działa siekiera. Okazało się, że działa na tyle nieźle, że zranił 20 osób, a wagon wyglądał jak rzeźnia. Niestety w tym wypadku Niemcy nie wykazali się empatią i biednego uchodźcę zastrzelili. Dostali już za to internetowy opierdol od liderki Partii Zielonych. I słusznie. Powinni przeprosić i się zastrzelić.

Zaimponował mi typ, który wiózł samochód na lawecie z Holandii. Otóż i laweta i samochód na lawecie oraz ten ciągnący lawetę, czyli wszystko było kradzione. Naprawdę geniusz porównywalny z laureatami nagrody Darwina.

Wystarczy. Chyba.

poniedziałek, 18 lipiec 2016 21:07

18 lipca 2016 roku

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sparowania finansowej Partii Razem i (kropka)Nowoczesnej. O ile w przypadku tej pierwszej można to całkowicie zrozumieć – w końcu pieniądze prawem nie towerem to już u Rysia idzie to trochę gorzej. Przecież partia fachowców od wszystkiego, z przewodniczącym – prawdziwym człowiekiem renesansu – mająca w planie przejąć władzę nie potrafiłaby zrobić tak prostej rzeczy jak rozliczenie? To musi być spisek. Wspólny PiS i PO.

Joanna Scheuring-Wielgus  z kropeczki wypowiedziała się na temat zagrożenia terroryzmem. Ponownie dowiedzieliśmy się, że to nie terroryści są zagrożeniem, ale zacytujmy panią od Rysia:  „Zagrożeniem nie są terroryści czy uchodźcy. Jest nim rodząca się nienawiść i przyzwolenie na radykalizowanie się języka, jest nim także przyzwolenie na istnienie takich radykalnych ruchów jak ONR”. Także Tunezyjczyk z Nicei buł członkiem ONR. Dzięki niej dowiedziałem się, że to możliwe.

Naprawdę powtarzanie, że gówno nie śmierdzi, nie sprawi, że zacznie pachnieć.

Nie dość, że 500+ zabija firmy z chwilówkami to jeszcze chce je Ziobro dobić. Chce tym nieskazitelnie uczciwym firmom ograniczyć maksymalne odsetki i inne opłaty jakie mogą pobierać za udzielenie pożyczek. Firmy straszą więc wycofaniem się z polskiego rynku. Przykra historia, lichwiarze znikną...

Macierewicz z Glińskim postanowi kontynuować robienie z siebie idiotów. Tak, chodzi o słynny „Apel Smoleński” w czasie Apelu Poległych w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wygląd ana to, że asysty wojska w tym roku nie będzie, gdyż Powstańcy nie chcą pomysłu Macierewicza. Co więc usłyszeli od Glińskiego? Że są pod ideologiczną opieką Platformy. Panie niedoszły techniczny premierze... Stań se pan jakieś pół metra przed ścianą. Przodem do niej. I zacznij robić skłony. 10 powinno wystarczyć.

Przeciwko temu pomysłowi jest nawet... Marta Kaczyńska. W zasadzie podoba on się tylko członkom PiS. Bo nawet wyborcom się nie podoba. PR-owo chłopaki są znakomici.

W Krakowie ruszył proces przeciwko twórcom serialu „Nazi matki, nazi ojcowie”. Proces wytoczył 92-letni żołnierz Armii Krajowej, który domaga się przeprosin we wszystkich telewizjach, w których serial był emitowany, lub poprzedzenia pierwszej emisji w pozostałych telewizjach, do których go sprzedano, informacją historyczną ze stwierdzeniem, że jedynymi winnymi Holocaustu byli Niemcy. Podobny komunikat miałby też się znaleźć na stronie internetowej twórców. Adwokaci ZDF domagają się odrzucenia pozwu bo „wolność wyrazu artystycznego”... To może pornos z Angelą?

Maria Peszek stwierdziła, że płodzenie dzieci w dzisiejszych czasach to arogancja. Niech jedzie do Afryki i to im wytłumaczy. Mam tez nadzieję, że osobiście jest przywiązana do tej myśli i swoje geny zatrzyma dla siebie.

Rosji grozi całkowite wykluczanie z udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio. I nawet bym powiedział, że to najwyższy czas, gdyby ni eto, że są jeszcze Amerykanie i Chińczycy. Może by ich też dokładnie przebadać? Aczkolwiek płakał po Rosjanach nie zamierzam.

Ekstraklasa wróciła. I już okazało się, że sędzia Marciniak jednak nie jest tak perfekcyjny jak się mówiło.

sobota, 16 lipiec 2016 06:00

16 lipca 2016 roku

Cóż... Nasze szczęście polega na tym, że żyjemy w ciekawych czasach. Pech polega na tym, że to nam przytrafiło się to szczęście.

W czwartek poszedł się człowiek napić. A co Wasz ulubiony autor pije to we Francji jest zamach. W czasie listopadowych w Paryżu też piłem. Czuję się jak Bono klaszczący na koncercie. Ale do rzeczy.

W Nicei ciężarówka, której według doniesień głównych mediów nie prowadził nik, a już na pewno nie Tunezyjczyk z francuskim paszportem, wjechała w ludzi biorących odział w święcie narodowym, związanym z rocznica tamtejszej rewolucji. Efekt? 84 ofiar śmiertelnych, setki rannych, z czego część w stanie krytycznym. Na szczęście Michał Boni pracuje już nad nową, jeszcze ostrzejszą dyrektywą, a w Warszawie Pałac Kultury ponownie podświetlono francuskimi barwami. Jeszcze tylko jakiś marsz i terroryzm padnie na kolana. Tak wiem, to nie jest śmieszne.

Tak samo jak to, że największym problemem po zamachu nie okazało się to, że dzięki „genialnej” polityce rządów europejskich giną niewinni ludzie, a to, że kolejny zamach może doprowadzić do wzrostu poparcia dla Frontu Narodowego. Gdyż jak wiadomo to nacjonalizmy są największym zagrożenie dla Europy. Zwłaszcza Polski. Dziwne, że nie usłyszeliśmy jeszcze, że to Kaczyński prowadził ciężarówkę. Tylko nie wierzcie w to. Przecież nie dosięgnąłby do pedałów!

Patrząc na logikę działania Unii można spodziewać się zakazu używania ciężarówek wszelkiego typu.

Żeby nie było, że nikt zamachowca nie chciał powstrzymać to dzielni Francuzi do niej strzelali. Wyszło jak zwykle. Ciężarówka po ostrzelaniu wyglądała tak:

nicea 2

Zapomniałbym. Ten zamach to konsekwencja Brexitu. Tak orzekł Rychu Petru. A skoro tak orzekł lider polskiej opozycji to musi to być prawda. Nie będę więc drążył.

W Turcji wojsko postanowiło zmienić prezydenta. Nie udało się. Nie wykluczam, że generałowie chcieli bronić tamtejszego Trybunału Konstytucyjnego przed Erdoganem.

MON wpadło na genialny pomysł. Podczas Apelu Poległych z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dodany zostanie Apel Smoleński. Zdaje się, że nie pierwszy raz. Tylko po co? Dlaczego? Nie uwłaczając pamięci tym którzy zginęli w Smoleńsku jest to w tym miejscu całkowicie zbędne i żałosne.

Wałęsa kłóci się z Kaczafim o to, kto rządził Solidarnością: Lech czy Lech. Fascynująca dyskusja stojąca na wysokim poziomie. Zwłaszcza ze strony Bolesława.

I to tyle co się dzieje na krajowym podwórku. A nie, jest jeszcze jedno!

Oni wrócili! Wczoraj. Najlepsza Liga Świata. Ekstraklasa, przepraszam obecnie Lotto-Ekstraklasa, rozpoczęła kolejny sezon i już, tradycyjnie walcząca o tytuł, Lechia Gdańsk, też tradycyjnie, zdążyła przegrać z Wisłą Płock.

Przystawką były występy w Europucharach, gdzie po tym jak Cracovia uznała, że gra tam to głupi pomysł tą samą drogą poszedł Piast Gliwice i przerżnął u siebie z IFK Goteborg 0:3. I nie ma się czemu dziwić. W latach 80-tych i 90-tych XX wieku to była bardzo mocna drużyna. A w 1982 i 1987 zdobyli nawet Puchar UEFA. IFK, nie Piast oczywiście.

wtorek, 12 lipiec 2016 19:32

12 lipca 2016 roku

PiS wykańcza kolejną gałąź gospodarki. Przez pieniądze z  500+ znacznie pogorszyło się znanym i lubianym firmom udzielających chwilówek. Bo ludzie już ich nie potrzebują żeby dożyć do końca miesiąca. Dramat ten dostrzegło nieocenione GóWno. Lichwa i GóWno... mam wrażenie, że w jakiś sposób jedno powiązane jest z drugim.

Swoją drogą niby to tylko 500 złotych, a naród bezczelnie zaczął za to kupować samochody, buty, zrezygnował z lichwiarzy, a resztę przepija. Jeśli wylądował by tutaj teraz kosmita, poczytał doniesienia fachowców od „informowania” pomyślałby, że 500 zł. To jakieś 4 miesięczne pensje.

Biuro Analiz Sejmowych wyliczyło, że aby sprzedaż alkoholu w Polsce była opłacalna akcyza musiałaby wzrosnąć o... 40%. Proponuję zakazać. Cała potęga USA zbudowana jest na prohibicji. Ala Capone zapytajcie.

Magda Jethon jest oburzona informacjami jakoby KOD płacił 200 złotych miesięcznie za wynajem biura w PKiN. Na pytanie „ile więc płaci” odpowiada, że... nie wie. Niezwykle wiarygodne dane.

Zarząd PKiN twierdzi, że płacą 837,63 zł za nieco ponad 27 metrów kwadratowych. 31 złotych za metr. Podobno wynika to z cennika wynajmu powierzchni biurowej dla: jednostek nauki, fundacji,
stowarzyszeń prowadzących działalność non profit oraz podmiotów użyteczności publicznej. Rozumiem, że jest to jednostka nauki?

W Niemczech wyciekły dokumenty, z których wynika, że w Sylwestra imigranci ubogacili kulturowo 1200 kobiet. Armia Czerwona w tym momencie poczuła się mocno zawstydzona. Żeby było ciekawiej z ponad 2000 podejrzanych zatrzymano 120, a skazano... kilku. I – jak przyznają Niemcy – na tym się raczej skończy. Teraz jeszcze tylko Angela mówiąca „państwo niemiecki zdało egzamin” i sprawa załatwiona.

A w ogóle to jesteście z siebie zadowoleni? Jeździcie nad Bałtyk jak do siebie i Agata Młynarska nie ma gdzie się rozłożyć. Dostaliście już 500+ to raczcie się zachować jak należy i wypoczywajcie na Mauritiusie. Ofiar represji w mediach publicznych na to nie stać, a z plebsem przecież przebywać nie będą.

Rozpoczęły się zmagania o Ligę Mistrzów. Każdy kto obejrzał  mecz Legii w Mostarze z drużyną, której nazwy nie pomnę i nie mieli myśli samobójczych zasługują na szacunek i podziw. Wynik: 1:1. Poziom meczu? Żenujący. Poziom transmisji? Jkabyście żyli w latach 90-tych w Warszawie i odbierali telewizję Top Canal to dzisiaj przenieślibyście się do tamtyc pięknych czasów.

To tyle. Wakacje są.

poniedziałek, 11 lipiec 2016 20:40

11 lipca 2016 roku

11 lipca 1943 roku, w letnią niedzielę Ukraińcy postanowi zabić swoich polskich sąsiadów. I całkowicie zgadzam się z Kaczafim, że trzeba pamiętać o tych Ukraińcach, którzy usiłowali pomóc swoim sąsiadom, płacą za to często najwyższa cenę.

W związku z tymi wydarzeniami „młodzi Ukraińcy” nagrali film w którym „wybaczają i proszą o wybaczenie”. W swoim imieniu chciałbym wam młodzi Ukraińcy powiedzieć... pierdolcie się. Tutaj gładka gadka, a na Ukrainie? Bandera i ukraiński Przemyśl i Kraków. Wróćcie jak dorośniecie.

A co poza tym?

Trwa ustalanie co powiedział Murzyn. Kolenda-Zalewska stwierdziła, że nie ważne co mówił, ważne, że postanowił się odezwać. Ciekawe jaka by była opinia sympatycznej niewątpliwie Pani Kasi gdyby powiedział „mam to w dupie”.

A to co powiedział Obama można znaleźć na stronie ambasady USA w Warszawie. Przeczytajcie i oceńcie sami.

Kaczafi zamordował Martina Luthera Kinga. Taką „prawdę obiektywną” przedstawił niejaki Adam Michnik – naczelny pewnej upadającej gazety. „Martin Luter King był z całą pewnością obywatelem gorszego sortu. Miał on sen, żeby już nikt nikogo nie nazywał obywatelem drugiego sortu. Za realizowanie tego marzenia zapłacił wysoką cenę. Zamordował go rasistowski zwolennik dobrej zmiany”. Stwierdził Michnik na sobotnim spędzie KOD-u, który zgromadził... jakieś 100 osób. Ciekawe podejście, skoro King walczył o ZMIANĘ stosunku do czarnoskórych. Ale jak wiadomo winny jest PiS. Logiczne!

Hanka wynajęła KOnDomitom biuro w Pałacu Kultury i Nauki za... 200 złotych miesięcznie. Ciekawe czy każdy tak może? Bo ja bym chciał na przykład. Całkiem dobry punkt Stolicy.  

Dodajmy, że chodzi o ten sam Pałac Kultury i Nauki, który właśnie eksmituje Muzeum Techniki za zaległości w płaceniu czynszu. Może by tak obniżyć? Do 200 złotych na przykład.   

Przy okazji HGW płacze, że nie mogła reklamować miasta w czasie szczytu NATO. Pani Prezydent, że się tak górnolotnie wyrażę, to był spęd najważniejszych osób na świecie, a nie odpust z tandetą i ulotkami.

GóWno ma problem. Na stacjach należących do Orlenu można ją kupić tylko spod lady. Wątróbkę w to zawijają. Lis płacze, że Newsweeka kupuje się tak samo.

Zastanawiam się czy to co dzieje się w Berlinie to zagrożenie dla demokracji czy jej esencja. Lewacy wzniecili zamieszki, podpalali samochody i w inny, równie miły sposób, korzystali z wolności słowa. Rannych zostało marnych 123 policjantów. A poszło o squat, z którego władze chcą hołotę wyrzucić. Myślę, że dla zasady Waszczykowski powinien wyrazić zaniepokojenie. W ramach europejskiej solidarności.

Policja uważa, że kierowcy jeżdżą za wolno. Tak, w Polsce. Rozchodzi się o to, że kierowcy na odcinkach z „odcinkowym pomiarem prędkości” jeżdżą połowę wolniej niż dopuszczają to przepisy czym stwarzają niebezpieczeństwo. Nie cieszycie się panie Konkolewski, że w końcu wzięli sobie do serca wasze codzienne połajanki w mediach wszelakich? Że prędkość zabija i jest główna przyczyną wypadków? Chociaż ja oczywiście mam inne zdanie (te pomarańczowe, migające światełka naprawdę po coś wymyślili!). Choć akurat się zgadzam, że na odcinkach z pomiarem „kierowcy” głupieją.

A teraz coś z zupełnie innej beczki.

Wygraliśmy Euro! Piłkarskiego jeszcze się nie udało, ale Polska wygrał klasyfikację medalową Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. 12 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy to imponujący dorobek. Oby podobnie było w Rio.

Euro piłkarskie tez się zakończyło. O dziwo, wygrała Portugalia, grająca przez większość meczu bez zniszczonego przez Francuzów Ronaldo. 1:0 po dogrywce. Nawet mi żabojadów nie żal. Na szczęście już w piątek wraca poważna piłka. Tak, rusza rodzima Ekstraklasa. Nie mogę się doczekać tych wspaniałych rajdów, bajecznej techniki, cudownych bramek i awansu do – co najmniej – ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ale pewnie sobie jeszcze na to wszystko poczekam.