Dzień w skrócie - niemal codzienny, subiektywny przegląd wydarzeń.
środa, 28 wrzesień 2016 20:42

28 września 2016 roku

Nie zacznę od rekonstrukcji rządu, a od popisu „Wiadomości”. W matriala o KOD wspomnieli o jakiejś dyskusji dwóch Wielkich Demokratów, który poprowadziła Dorota Wellman. Panowie redaktorzy nie omieszkali wspomnieć, że prowadząca „jest twarzą sieci niemieckich supermarketów”. Ludzie kochani... Można się jej przyczepić na milion sposobów, a wymyślono udział w reklamie, za który dostała kasę (którą przeznaczyła na cel charytatywny zresztą). Następnym razem wyjadą z pytanie wprost z kabaretu: „Wellman... czy to jest polskie nazwisko?”.

A oznacza to, że w polskich telewizjach nie ma już programu informacyjnego, który warto oglądać. Propaganda ponad wszystko.

Szałamacha padł. Nie jest już ministrem finansów. Jego miejsce zajął Mateusz Morawiecki, który przy okazji został Komitet Ekonomiczny, którym też rządzić będzie Morawiecki. Żeby mu się tylko  nie pomyliło kiedy jest kim.

Przy okazji w KPRM znalazło się miejsce dla Adama Lipińskiego. Ten bohater nielegalnego nagrania z posłanką Beger sprzed lat. Został pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania i społeczeństwa obywatelskiego. Na pierwszy rzut oka pasuje do tej funkcji jak Madagaskar do Europy. Ale może się mylę. Choć raczej nie sądzę.

Człowiek, który podarował budżetowi jakieś 22 miliony przez najbliższe 4 lata jednym kliknięciem został odwołany. Zdolny, młody człowiek nazywający się Michał Pihowicz nie jest już skarbnikiem (kropka)Nowoczesnej. Strasznie mściwy Petru się okazał.

W niemieckim ośrodku dla „uchodźców” 27-latek ubogacił kulturowo 8-letnią dziewczynkę. W ramach bonusu policjanci zastrzelili jej ojca, bo potraktował zwyrodnialca nożem. Czyli zachował się tak jak każdy normalny człowiek. Widać polityka Angeli chroniąca „ubogacających” przynosi odpowiednie efekty. Brakuje tylko uznania 8-latki za winną prowokacji.

Tak zwani „internauci” oburzyli się, bo zobaczyli reklamę modelu samolotu Messerschmitt Bf 109.  O dziwo z niemieckimi znakami identyfikacyjnymi. I to tak właśnie rozwścieczyło ludzi znających świat jedynie z opowiadań. Aż strach pomyśleć, co by się działo gdyby dowiedzieli się, że sklepy modelarskie sprzedają modele wszystkich możliwych samolotów od lat. Niemiecki, japońskich, sowieckich, alianckich... Szok mógłby być zbyt duży.

Janda „wyznała”, że dokonała aborcji, bo zagrażała jej życiu. Czekam na kolejne celebrytki z podobnymi wyznaniami. Kiedyś trzeba było wyznawać, że było się molestowanym przez księdza, a teraz dowiadujemy się o fali aborcji „gdy jeszcze było można”. Oczywiście dla ratowania własnego życia. Może Grodzka sobie o tym przypomni?

Kodziarze grasujący po Chicago chcą pozwać tamtejszą policję konną. A to dlatego, że jej oddział ochraniający tamtejszy spęd ustawił się w taki sposób, że końskie dupy były skierowane w mordy kodziarzy. Uznali więc oni, że zachowanie policji było złośliwe i bez należytego szacunku. Osobiście uważam, że konie zachowały się bardzo przyzwoicie. W końcu nie ma doniesień o osraniu przez te inteligentne zwierzęta jakiegokolwiek kodziarza. Chciałbym powiedzieć, że to dobrze. Ale nie będą aż tak kłamał.

Rolnicy będą mogli łatwiej sprzedawać swoje wyroby. Prawie wszystkie, bez rejestracji działalności gospodarczej. Oczywiście w limitowanej przez państwo ilości. To dobra informacja. I dla rolników, bo będą coś tam zarabiać i dla nas, bo będzie szansa na zakup dobrych produktów bez zawartości chemikaliów podobnej do etykiety Domestosa.
Niestety nie ma zgody na handel własnymi wyrobami alkoholowymi. I to akurat szkoda, bo niektórzy potrafią stworzyć prawdziwe cuda. Tak słyszałem w kolejce po bułki, bo oczywiście nigdy nie miałem styczności.

Póki co więc toast możemy – oficjalnie – wznosić wyłącznie trunkami z banderolą. Które i tak w duże części są podrobione.

Na koniec smutna informacja z Platformy. Budka stwierdził, że jeśli Julka Pitera nie wykona wyroków sądu powinna być z partii pogoniona. Jak tak można? Przecież nikt lepeij niż ona nie potrafił się tak kompromitować każdym wypowiadanym zdaniem.

wtorek, 27 wrzesień 2016 21:23

27 września 2016 roku

Zaczniemy nietypowo. Solaris Urbino 12 electric zdobył tytuł "Bus of the Year 2017" jako pierwszy w historii autobus elektryczny. W sumie cieszą mnie sukcesy polskich firm. Ale z tyłu głowy pozostaje pytanie, jakim cudem taka odnosząca sukcesy firma nie ma na głowie jeszcze kontroli z urzędu skarbowego, ZUS-u, sanepidu i Bóg wie czego jeszcze. Przecież na pewno da się ją wykończyć.

Zieloni zasiadający przy EuroŻłobie założyli Euleaks. Mają publikować dokumenty i ustawy niewygodnie dla tej organizacji. Ciekawe czy będą publikować dokumenty dotyczące własnej działalności. Konkretnie dlaczego niektóre „nieekologiczne” inwestycje nagle przestawały takimi być.

Rząd planuje pozostawić obecne stawki podatku VAT do 31 grudnia 2018 roku. Tak, chodzi o stawki wprowadzone przez rząd PO-PSL w 2010 roku (a obowiązujące od 1 stycznia 2011) na 3 lata.

Nie jest to ostatni pomysł PO, który po wyborach okazał się znakomity na tyle, ż eobecny rzą postanowił go wykorzystać. Rząd planuje wprowadzić w życie pomysł ministra Szczurka – jeden podatek zamiast podatku dochodowego, składek na ZUS i NFZ. Różnica polega na tym, że PiS chce objąć tym podatkiem też przedsiębiorców. Tylko, że pomysł wciąż jest głupi. Z uwagi na ułatwienie „pożyczania” pieniędzy ze składek na inne cele, finansujące głupie pomysły.

W sumie KOD powinien być zadowolony. Bo przecież robi się tak jak było.

Właśnie KOD nagrodę dostał. Od Parlamentu Europejskiego. Konkretnie Europejską Nagrodę Obywatelską. Nominowany został przez Różę Thun ud coś tam, która w uzasadnieniu napisała: "KOD skupia rzesze obywateli wokół wspólnych wartości europejskich. Zaledwie po kilku miesiącach stał się rozpoznawalny w Polsce oraz w innych państwach członkowskich przez swoje konsekwentne dążenie do kształtowania postaw demokratycznych. W pokojowy, otwarty i niedyskryminujący sposób jednoczy ludzi w Polsce i w innych miastach Europy oraz krzewi przywiązanie do wartości, symboli i instytucji europejskich". Pokojowy i niedyskryminujący. Dodajmy również kulturalny.

Wkrótce nagroda od unijnej organizacji zdrowa za aktywizację seniorów.

Prokuratura w Białymstoku umorzyła śledztwo w sprawie rocznicy powstania ONR i kazania ks. Jacka Międlara. W uzasadnieniu prokuratura popisał, że Prokurator stwierdził, że zawiadomienia zostały złożone „bez zapoznania się z rzeczywistym przebiegiem wydarzeń, opierając się na przekazach medialnych”, a cytaty z kazania ks. Międlara zostały wyrwane z kontekstu, co zmieniło sens wypowiedzi. Posłance Scheurin-Wielgus, która zgłosiła sprawę prokuraturze może sobie zaśpiewać „znowu w życiu mi nie wyszło”.

W sumie nie powinienem już pisać ks. Międlar, gdyż wystąpił ze zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Oznacza to tyle, że przestał być księdzem. Akurat sytuacja jest dla mnie doskonale obojętna, więc rzucam tylko informacyjnie.

Prezydent Częstochowy wysłał pracownikom urzędu miasta maila, w którym popiera „strajk kobiet”. Zapewne męska część pracowników właśnie go pokochała. A co się stanie jeśli ogłosimy to my ogłosimy strajk i przez dzień będziemy traktować kobiety tak jak życzą sobie tego feministki? Złapałaś gumę – to sobie wymień, chcesz wnieść szafę na 3 piętro – proszę, przepuszczenie w drzwiach to dyskryminacja... I jeszcze parę rzeczy by się znalazło.

Naprawdę nie mogę się tego strajku doczekać. Wyczuwam komizm.

Znakomity wywiad ukazał się w GóWnie. Z Polką mieszkającą w Ghanie. Z rodziny królewskiej. Znaczy żonie króla wioski, który nie chce być królem. Po polsku sołtysem. Jak każda szanująca się przedstawicielka rodziny królewskiej jest zaniepokojona sytuacją w Polsce gdyż w Ghanie „nikt się nie dziwi, że kobieta jest kierownikiem, czy dyrektorem. Znam tu więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach niż mężczyzn. Dostęp do antykoncepcji jest bezproblemowy, a aborcja legalna”.

Jak powszechnie wiadomo w Polsce kobiety mogą być jedynie sprzątaczkami, antykoncepcji nie ma, a za aborcję jest kara śmierci. Podobno szykuje się pierwszy transport uchodźców z Polski do Ghany. Król zapewni miejsca w swojej wiosce. Dorzucę 10 złotych na paliwo do samolotu.

I niech mnie ktoś łaskawie wyjaśni co oni wszyscy mają z tym dostępem do antykoncepcji. Codziennie słyszę, że w Polsce „nie ma dostępu do antykoncepcji”. Choć w sklepach i na stacjach benzynowych widzę co innego. Pigułki też są chyba dostępne. Czy już zakazali?

Przejście graniczne w Korczowej chciał przekroczyć Rumun. Przynajmniej takim dowodem osobistym się legitymował. Dowód jednak okazał się podrobiony, a człowiek okazał się obywatelem Kanady, który miał również autentyczny paszport. Tłumaczył celnikom, że sądził, iż jako Rumun będzie mógł łatwiej podróżować po Europie. Jak powszechnie wiadomo Rumuni budzą największe zaufanie. Zwłaszcza na polsko-ukraińskim przejściu granicznym. Jeszcze ciekawsze jest to, że Kanadyjczycy nie potrzebują wiz do Polski... Podejrzewam, że ów geniusz chciał wjechać do Polski zapisać się do (kropki)Nowoczesnej. To jedyne racjonalne wyjaśnienie jego zachowania.

poniedziałek, 26 wrzesień 2016 20:22

26 września 2016 roku

Dzisiejszy dzień to od rana kopalnia beki.

Messi niszczy polską demokrację. Tak, Lionel, ten z Barcelony. I nie robi tego sam, a w porozumieniu z kolegami z drużyny. Otóż Wielki Demokrata Mateusz wyjaśnił frekwencję na sobotnim spędzie kodziarzy – marne 12 tysięcy – tym, że akurat był mecz Barcelony. Tego, że łapy Kaczafiego sięgają do Katalonii nawet ja się nie spodziewałem.

Żeby było śmieszniej wódz też na swój spęd nie dotarł. Dzisiaj miał przejść trasę wykrzykując hasła. Chodzą tacy po ulicach. Krzyczą, zaczepiają ludzi... Mówimy na nich „wariaci”.

Tomasz Lis wezwał „wszystkich demokratów i przeciwników PiS do wielkiej mobilizacji i organizacji 11 listopada marsza pół miliona ludzi” (tak, napisał marsza).

lisMN

Czyżby szykował kontrę do Marszu Niepodległości? Zapewne zakończy się takim samym sukcesem jak wszystkie dotychczasowe. Chociaż bez blokad, do których GóWno nawoływało, Marsz nigdy nie rozrósłby się do obecnych rozmiarów. Dzięki Adaś.

Zastanawia mnie jednak czy aby na pewno jest w Polsce pół miliona ludzi, które o Tomciu pamięta. Zapytałbym, ale już nie mogę... Nawet nie mogę czytać jego cowieczornych paranoi. Demokrata i największy obrońca wolności słowa zbanował mnie. A nawet go nie zwyzywałem.

Baby zapowiedziały na 3 października „strajk islandzki”. Czyli nie przyjdą do pracy, nie będą się zajmować domem. Dzień bez Olejnik, Pochanke, Środy i reszty tej menażerii? Jestem za. A co z innymi kobietami? Te które się do tego przyłączą i tak nic pożytecznego nie robią, a pozostałe nie mają czasu ani ochoty na lewackie brewerie.

W piątek pisałem o tęczowych flagach w Poznaniu. Wisiały on z okazji marszu równości. Nie przetrwały nocy. Wszystkie w „cudowny sposób” zniknęły. Ptaki? Wiatr? Zagadkowe to wszystko. W każdym razie prezydent miasta znowu zaskoczony, że istnieje życie poza bańką w której żyje. A kibole Lecha pozdrowili go w taki oto sposób (zdjęcie podprowandzone z wpolityce.pl):

poznań tęczowy

Warchoły...

We wtorek ma dojść do zmian w rządzie. Tak mówią plotki, których nikt nie potwierdza. Pożyjemy, zobaczymy.

Prokuratura wznowiła śledztwo w sprawie słynnego podpalenia budki pod ruską ambasadą. I przez gadulstwo Wojtunika Bartek Sienkiewicz znowu ma przerąbane.

Balcerowicz zaczął wrzeszczeć „Kaczyński musi odejść”. W końcu on może zakrzyknąć o czyimś odchodzeniu. Przez 27 lat o nim krzyczano, więc niech ma swoje 2 minuty. Zanim Ukraińcy mu podziękują za „doradztwo”.

Nowacka i Młynarska żądają aby głos w sprawie macic zabrała Agata Duda. Konkretnie, to mówią co Pierwsza Dama ma powiedzieć. Zdaje się, że obie uznały, że każda kobieta ma do powiedzenia to samo co one. Ewentualne inne zdanie zapewne skończyłoby się ukamienowaniem. Zgodnie z wytycznymi ubogacających kulturowo.

Na koniec Ewa Kopacz, która stwierdziła „Aby program 500+ był kontynuowany trzeba odsunąć PiS od władzy”. Bo PiSowski program doprowadza budżet do ruiny. Taki sam program w wykonaniu oświeconej opozycji nie doprowadziłby budżetu do ruiny. Przecież to jest całkowicie logiczne. I nieważne, że ja swoim faszystowsko-kibolskim rozumie widzę to inaczej. Gdzież mi do geniuszu byłej premierzycy.

piątek, 23 wrzesień 2016 20:00

23 września 2016 roku

Poawanturowali się w sprawie aborcji? „Średniowiecze, katotaliban i piekło kobiet” zwyciężyło i projekt anty został skierowany do pracy w komisji. Projekt liberalizujący to prawo odpadł w repasażach.

A teraz ów projekt sobie w komisjach zgnije, a na koniec kadencji zrobi się protokół zniszczenia. I tyle z awantur, przekomicznych protestów i miliardów słów oburzenia.

W czasie gdy motłoch zajął się dyżurnym tematem zastępczym z obrad Sejmu spadła dyskusja o umowie CETA. Czyli umowie o wolnym handlu pomiędzy Unią a Kanadą. Taka mniejsza wersja TTIP. Teoretycznie powinny ją ratyfikować kraje członkowskie, ale do tego czasu... ma obowiązywać tymczasowo. Żeby było jeszcze śmieszniej nasz rząd to popiera. Za jest również Nowoczesna. Platforma jest pół na pół, Kukiz i PSL są przeciw. Ale o co w ogóle się rozchodzi? Według raportu The Council of Canadians umowa rozwali małe gospodarstwa rolne w Unii i Kanadzie, a wraz z nimi tradycyjnych form uprawy roślin i chowu zwierząt, sprowadzenie do Europy kanadyjskiego mięsa na masową skalę (145 tys. ton), przede wszystkim mytej i przetwarzanej w chlorowanej wodzie wołowiny, import modyfikowanych genetycznie: oleju rzepakowego, jabłek, kukurydzy, soi i buraków cukrowych, import modyfikowanego genetycznie łososia kanadyjskiego, pierwszego zwierzęcia GMO dopuszczonego w Kanadzie do spożycia. Miło i sympatycznie? Proszę się kłócić o grzebanie w macicach.

Czy nie pisałem, że dyżurny temat zastępczy w jakimś celu występuje?

Marek Suski ujawnił dlaczego Kaczafi nie ma żony. „Nie ożenił się właśnie dlatego, że służył Polsce i nie chciał, tak jak mówił kiedyś, unieszczęśliwić jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce”. Coś jak ja znaczy. Sometowała to organizacja wyjątkowej kasty ludzi. Bardzo subtelnie jak przystało na sól tej ziemi:

sędziowie hiler

Co prawda post skasowali i przeprosili. Uważacie, że to załatwia sprawę? To powiedzcie coś takiego o Rzeplińskim.

W Poznaniu wzdłuż trasy Parady Równości, która odbędzie się jutro, zawisły ichnie flagi. Prezydent wydał zgodę, w dodatku sam będzie paradował. Pomijając już to, że zobaczymy ile tego będzie wisiało rano to zastanawia mnie dlaczego Poznaniacy wybrali takie coś prezydentem (tak, wiem HGW lepsza nie jest)?

Opozycja marudzi coś o Biedroniu jako kontrkandydacie Dudy w 2020 roku. Niech arudzą, co im pozostało.

Tym bardziej, że nawet Lis się zorientował, że KOD to zbieraninach emerytów. Co prawda zdziwiło go to, ale jednak zaczyna zauważać otaczający, prawdziwy świat.

Rychu Petru tłumaczy się, że złe finansowanie jego kampanii to „błąd przy kopiowaniu numeru konta” i, że kara jest niewspółmierna do winy. Serio? Większość katastrof zaczyna się od nic nieznaczącego błędu.

„Najwyższy czas kończyć >bankietowanie< i świętowanie po zwycięstwie; aby marzyć o kolejnych zwycięstwach, musimy ciężko pracować” rzekł Kaczafi podczas posiedzenia klubu w Jachrance. Biorąc pod uwagę plotki o rekonstrukcji rządu, łącznie ze zmianą premiera na ministrów musiał paść blady strach.

Misio Kamiński zrobił dziś rajd po mediach. W RMF stwierdził, że „Szydło nie jest premierem”, a w TVN24 domaga się wspólnych list PO z lewicą. Czyżby zapomniał, że z Platformy wyleciał i założył kolejna partię w swoim marnym życiu? A może... taka deklaracja świadczy o chęci zostania lewicowcem? W końcu tam Misia jeszcze nie było.  

Trwa właśnie mecz Wisła Kraków-Legia Warszawa. „derby Polski” jak to niektórzy mówią. Tym razem jednak gra 16 z 14 drużyna w tabeli ekstraklasy. Taka tam przestroga dla partii rządzącej.

czwartek, 22 wrzesień 2016 20:06

22 września 2016 roku

Ten czarny protest dzisiaj miał ciąg dalszy. Nawet bardziej komiczny bo pod i w Sejmie. Według Nowackiej PiS chce zamknąć do więzień 300 tysięcy kobiet, Arłukowicz twierdzi, że kobiety będą zamykane za in vitro, posłanka Henczyca z PO stwierdziła, że „wiele milionów kobiet nie życzymy sobie, aby to panowie decydowali o naszym życiu. Wasz udział w prokreacji jest właściwie jednorazowy i incydentalny”. Sądzę, że jednak wiele milionów kobiet nie rozkłada nóg przed byle typem. Widać w Platformie są inne zwyczaje. Myszka Agresorka uznała, że Chrystus był za aborcją. Pewnie w wywiadzie w GóWnie przeczytała. W TOK.FM jakaś gwiazda gardłowała, że skoro istnieje obecna ustawa, a kobiety w podziemiu dokonują aborcji to znaczy, że ustawa nie działa i trzeba ją zmienić... Ciekawe czy wie, że ludzie też (mimo zapisów w prawie) mordują, biją, gwałcą, nie płaca alimentów i zmieniają wyznaczone na bilecie miejsce na imprezach masowych?

A pod Sejmem dwie demonstracje. W sumie pewnie ze 200 osób. Choć te od czarnego protestu miliardami są „sercem z wami”. I równie merytorycznie jak w środku. Chciałbym dożyć czasów, że takie emocje będą wywoływać plany zmian podatkowych, reformy służby zdrowia i innych spraw dotyczących więcej niż 2% populacji.

Parówki sugerują jakoby „czarny protest” to „narodziny społeczeństwa obywatelskiego”. Serio? Myślałem, że to KOD narodził społeczeństwo obywatelskie.

Na przykład tak ważnymi jak wczorajszy protest feministek w Barcelonie. Protestowały w obronie... praw krów. „Nie dla nabiału, nie dla wykorzystywania kobiet, konsumpcja produktów mleczarskich jest szowinistyczna, krowy są towarzyszami” – tłumaczyły organizatorki akcji. I całkiem rozumiem. Krowy z pewnością przystąpiłyby do lewackich organizacji a dzięki inteligencji szybko objęłyby rządy.

Tylko dlaczego jak byłem dzieciakiem i bywałem na wsiach tłumaczono mi, że krowy trzeba doić dla ich dobra? Bo coś tam się im dzieje. Ale zakładam, że feministki znają się lepiej. Jak zawsze.

Rozważany jest zakaz wprowadzenia zakazu reklam banków i leków. Są tez płacze, że bez tego branża reklamowa upadnie. Jakby nic innego nie potrzebowało reklamy. Z utęsknieniem czekam na pierwszą od lat kolację bez słuchania o upływach.

Sąd Najwyższy odrzucił skargi (kropka)Nowoczesnej oraz Razem i podtrzymał decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdań finansowych z ostatnich wyborów. Nowoczesna straci 75% pieniędzy, które miała dostać. Najlepsi w Rzeczypospolitej prawnicy, wybitni ekonomiści, Rysiek zebrał ludzi niemal równych sobie geniuszem i.. polegli przez jeden przelew. I oni chcą rządzić 36 milionowym narodem? I oni nie maja wstydu komentować wydatków rządu? Litości...

Razem straci marne 40 tysięcy, ale jest to w końcu zgodne z ich programem i pomysłami podatkowymi, więc powinni być zadowoleni.

W Łodzi sąd postanowił odebrać ojcu 6 dzieci, bo miał... za małe mieszkanie. Standard? Nie tym razem, bo tym razem jaki walnął pięścią w stół i zablokował genialne posunięcie sądu.  Czyli jednak da się... Ciekawe kiedy przedstawione zostanie to jako nacisk polityczny na niezawisły sąd?

Jest finałowa czwórka konkursu na prezesa TVP: Jacek Kurski, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński i Bogdan Czajkowski. W tym towarzystwie stawiam na Kurę.

Legia ma kłopot. Nie chodzi tym razem o wybitna formę, czy nowego trenera ale o... stroje. I tym razem nie czepia się ich UEFA, FARE, PZPN ani nawet ONZ. Rozwścieczyli radnych miasta stołecznego. Bo na spodenkach zamiast hasła „zakochaj się w Warszawie”, z którym gra na co dzień, a na które nie zgodziła się UEFA, w meczu z Borussią pojawiła się Syrenka. I się zaczęło. Że miejsce niegodne, że nie wypada. Radna Olga Johann (ta jest z PiS) zażądała, żeby... zamienić miejscami Syrenkę z nazwą sponsora lub dostawcy sprzętu. A że to będzie złamanie umowy i strata kupy kasy? Radna Nehrebecka (tym razem z PO) znalazła i na to radę: „Pieniądze nie mogą być tu kwestią najważniejszą. To jest w końcu herb stolicy. A skoro to takie duże koszty, to może niech kibice wypiją mniej piwa i się dołożą”. Wspaniała rada ciotka. Pycha! Takie kobiety mają wpływ na to co dzieje się w największym mieście w Polsce. Naprawdę budujące. Nie da się ich zreprywatyzować?

Ale jakie piękne pojednanie ponad podziałami. W robieniu z siebie idiotek.

środa, 21 wrzesień 2016 19:02

21 września 2016 roku

Odbył się czarny protest. Myślałem, że to flashmob zorganizowany przez Polonię Warszawa, bo uczestnicy ubrali się na czarno. Ale potem okazało się, że chodzi o aborcję. I in-vitro. Są przeciw. Tylko nie bardzo wiadomo przeciw czemu. W każdym razie to się odbyło, uczestnicy są dumni niczym oddział samobójczy Judejskiego Frontu Narodowego. A może to był Narodowy Front Judei?

Tymczasem jutro w Sejmie odbędzie się czytanie uchwały w sprawie poszanowanie obecnego „kompromisu aborcyjnego” oraz czytanie dwóch projektów ustaw w tej sprawie: za i przeciw. Przewiduję zakończenie tej fascynującej dysputy na wspomnianej uchwale. Jak zwykle od 20 lat.

W zasadzie Sejm powinien przyjąć prawo nakazujące rozstrzelanie każdego kto ponownie rozpęta tą jałowa dyskusję.

Jest nowe koło poselskie. Nazywa się Europejscy Demokraci. Patrząc na skład nazwa jest wyjątkowo przewrotna. Misio Kamiński, Niesioł, Protasiewicz... Sama elita. Chodzą plotki, że ex-premierzyca tez by chciała ale boi się. Woli zamknąć się w domu.

Trwa konkurs na prezesa TVP. Oczywiście panuje... burdel. Nazywając rzeczy po imieniu. Kandydaci zakwalifikowani do drugiego etapu nie spełnia wymogów, Kurski złożył dokumenty konkursowe po terminie, a Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych od Kukiza chce z tych powodów unieważnienia konkursu. Poważniej wygląda konkurs na kasjerkę w GS Jasło.

(kropka)Nowoczesna finansuje swoją stronę o Misiewiczach z pieniędzy przeznaczone na biuro poselskie jednego ze swoich posłów, co jest niezgodne z obowiązującym prawem. Biorąc pod uwagę ich problemy z rozliczeniem kampanii wyborczej oraz to, że co drugi tam przedstawia się jako „prawnik” sytuacja jest bardziej komiczna niż nowe koło Misia.

Stowarzyszenie "Oburzeni", czymkolwiek jest, złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Hankę Gronkiwicz-Waltz wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. I zapewne skończy się na tym, że po raz pierwszy i ostatni miałem okazję napisać o Stowarzyszeniu „Oburzeni”.

Duda i Waszczykowski walczą o poparcie rady ONZ w sprawie naszego wejścia do Rady Bezpieczeństwa. Oczywiście jako członka niestałego. I pewnie nawet byłaby na to szansa gdyby nie to, że jest tam Waszczykowski. W tym wypadku szanse spadają.

A na koniec oświadczenie platformerskiej młodzieżówki. „Likwidując gimnazja PiS niszczy pamięć o ich patronach”. Jestem zbyt za malutki żeby to jakoś skomentować.

wtorek, 20 wrzesień 2016 18:54

20 września 2016 roku

GóWno i KOD donosi o sukcesie kodziarstwa w USA. „Polonia wygwizdała prezydenta krzycząc >marionetka< i >konstytucja<”. Ta wielka demonstracja to maksymalnie 10 osób. Kiedyś mnie więcej narodu wygwizdywało, jak odmówiłem prośbie „kierowniku poratuj”.

Podobno Niesioł odchodzi z Platformy. Widać partia pada. Stefan jak przystało na szczura uciekającego z tonącego okrętu ucieka do nowego koła poselskiego zakładanego przez Misia Kamińskiego. Koło nie ma jeszcze nazwy. Proponuję „Semper Fidelis” – idealnie pasuje do Misia.

Inna sprawa, że nie w przyrodzie nie występują szczury uciekające z okrętu tonącego na zatopiony.

Pierwsze co mi się dzisiaj w oczy rzuciło to informacja, że 12-latka urodziła dziecko. Szok. Szok jednak minął, gdy dowiedziałem się, że chodzi o cyganów – bo przecież wiodące media tego nie powiedzą. To u nich absolutnie typowe. Nie mówię, że normalne, bo jakikolwiek pociąg 29-letniego faceta do 12-latki nie jest normalny. Ale u nich 14-letnie matki to żadna sensacja.

Partia Razem obraziła się na Ziemkiewicza i chce go pozwać. Poszło o nazwanie przez RAZ-a bolszewików bolszewikami. Z taką wrażliwością to kariery w polityce nie zrobią. Pomysł 75% podatku tez im nie pomoże.

Macierewicz zniósł limit wydatków na cele reprezentacyjne MON. Obecnie jest to „według potrzeb”, a nie 179 tysięcy złotych jak było do tej pory. Misiewicz musi się godnie reprezentować.

Patrząc na ostatnie poczynania PiS-u zdaje się, że reprezentanci Kaczafiego zbyt pewnie się poczuli. Ci od Kopaczowej tez się tak czuli. Jeszcze rok temu. Nauka na cudzych błędach jest przereklamowana.

Pamiętacie podatek od deszczówki, który chciał słusznie upadły rząd wprowadzić? Okazuje się, że pomysł nie zginął razem z koalicją. Trwa i obecny rząd tez ma pomysły na wprowadzenie takowego.

Komisja Europejska wymyśliła, że podatek od hipermarketów (zostańmy przy tej nazwie) to... niedozwolona pomoc publiczna. Dlatego, że duże sieci handlowe płacą większy podatek, a mniejsze mniejszy. Unia żąda więc zawieszenia ściągania podatku. Najprostszym wyjściem jest wprowadzenie podatku o jednej stawce.

Co ciekawe szanowna Komisja nie widzi nic zdrożnego w zróżnicowaniu podatku dochodowego... Nie rozumiem, ale nie będę nawet próbował.

W ZUS myśleli i wymyślili, że każda firma zatrudniająca ponad 20 osób powinna płacić 20 złotych od osoby żeby podnieść emerytury swoich pracowników. Jakaś mądra głowa z krakowskiej AGH wyliczyła, że podniesie to emeryturę maksymalnie o... 42 złote. Szok. Optymistycznie zakładając, że będą jakiekolwiek emerytury, a ZUS nie zbankrutuje.

Studentka pierwszego roku dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego pojechała na obóz zerowy i odkryła, że studenci piją alkohol i uprawiają seks. Jak tak można? Jestem oburzony. Aczkolwiek sądzę, że przyszła dziennikarka, z takim charakterem, bez problemu znajdzie pracę w pewnej znanej gazecie.

Donek Tusk jest najnowszą koncepcją na prezydenta jako wspólny kandydat opozycji. A co z Petru – ostatnią nadzieją demokracji?

poniedziałek, 19 wrzesień 2016 20:11

19 września 2016 roku

Rząd postanowił wypowiedzieć wojnę narodowi. Rząd w osobie ministra zdrowia konkretnie. Otóż mózgi wymyśliły, że oduczą Polaków picia alkoholu. Najlepiej przez podniesienie cen, wprowadzenie ceny minimalnej na alkohol i... likwidację małpeczek i seteczek.

Panie pośle Kaczafi... pan rąbnie swojego podopiecznego w ten tępy łeb bo my możemy znieść dużo: podniesienie wieku emerytalnego, kradzież pieniędzy z OFE, Misiewiczów ale alkoholu odebrać sobie nie damy!  Naprawdę myślicie, że komuna „upadła”, bo ludzie chcieli demokracji? Otóż nie! Upadła, bo monopolowe były od 13:00.

O tym, że budżet się wówczas położy, bo naród przestawi się na wyroby własne nie wspomnę. I co wtedy? Akcje przeciw bimbrownikom?

Ministerstwo Środowiska z kolei wymyśliło „straż geologiczną”. Wyposażoną w broń i paralizatory. Po co? W skrócie żeby ganiać tych, którzy wydobywają węgiel z biedaszybów. Oficjalnie: „Do jej zadań będzie należała walka z nielegalnym wydobyciem, obrotem i wywozem poza granice państwa kopalin, a także z wwozem tych kopalin, minerałów czy okazów geologicznych, zwłaszcza o znacznej wartości, których obrót podlega kontroli państwa”. Iluż funkcjonariuszy ma liczyć ta superformacja? Od 15 do 20. Osób, nie tysięcy.

Zdaje się, że każde ministerstwo za punkt honoru postawiło sobie powołanie uzbrojonej formacji. Czekam na „straż zdrowia” i „straż nauczycielską”.

W sobotę jakiś tam typ z (kropki)Nowoczesnej postanowił oświadczyć, że pedałem jest. Biorąc pod uwagę przynależność partyjną to może byc najmądrzejsze co w życiu powiedział.

Ziobro chce posadzić Kijowskiego. W tym celu gotowy jest zmienić prawo. Będzie wystarczyło 3 miesiące zalegania z alimentami żeby zamiast walczyć o demokracje siedzieć w areszcie. Przykra historia.

W sobotę w Warszawie odbędzie się kolejny spęd dowodzonej przez Kijowskiego organizacji. Sam Wielki Demokrata nie wierzy już w jego sukces i tłumaczy, że teraz ciężko będzie zebrać ludzi, bo władza straszy ludzi utrata pracy... Czyli mam rozumieć, że w KOD są emeryci (co widać) i urzędnicy? Zaiste pełny zakres społeczeństwa.

Misiewicz poprosił pana Antka o zawieszenie we wszystkich funkcja, które pełni w MON. Dodatkowo będą igrzyska w postaci procesu Misiewicz-„Newsweek”. Obstawiam nic nieznaczący bełkot i rozmycie sprawy.

Unijny Trybunał Sprawiedliwości wymyślił, że dostęp do sieci Wi-Fi udostępnianym np. w centrach handlowych będzie możliwy po ustaleniu tożsamości korzystającego. oczywiście wyłącznie dla naszego dobra. I żeby walczyć z piractwem. Przecież nie po to żeby można było stwierdzić, kto i co ogląda w czasie gdy jego małżonka przymierza buty. Świat z „Raportu mniejszości” jest coraz bliżej.

CDU towarzyszki Merkel przerżnęło kolejne wybory. Tym razem do parlamentu Berlina. Zajęła drugie miejsce po SPD. W układzie sił niczeg to w zasadzie nie zmienia, ale Angeli pali się pod tyłkiem.

W Nowym Jorku bombka wybuchła. Jak stwierdzono „było to wybuch zamierzony, jednak nie ma dowodu, że to był atak terrorystyczny. W związku z zamachami zatrzymano typa o nazwisku Ahmad Khan Rahami. PO nazwisko można poznać, że Nordyk.

W czasie przejażdżki na skuterze wodnym zginął jeden z ukraińskich generałów. Zderzył się z barką. W IIIRP samobójstwa są mniej spektakularne.

piątek, 16 wrzesień 2016 19:13

16 września 2016 roku

(kropka)Nowoczesna opublikowała „listę 40 Misiewiczów” czyli ludzi w spółkach skarbu państwa rodzinnie powiązanych z politykami PiS. Jak przystało na kropeczkę na liście 40 są 33 nazwiska.

Jak powszechnie wiadomo 500+ niszczy budżet. Tak twierdzi oświecona opozycja. Niszczy budżet do tego stopnia, że Platforma jak przejmie władze to do prawdziwe 500 złotych na każde dziecko. To przecież logiczne.

W ramach mówienia całej prawdy cała dobę TVN24 podało, że PAP likwiduje nagrodę Kapuscińskiego, gdyż ten był komuchem. Taki argument miał podać prezes Agencji. Tyle, że... zarząd PAP nigdy nie zajmował się sprawą likwidacji nagrody. Zdecydowanie lepiej idzie im grzebanie po śmietnikach.

Aczkolwiek PAP też się dzisiaj popisał. Podał najlepszą dla kibiców Legii wiadomość. Że niby Besnik Hasi nie będzie już dłużej symulował bycia trenerem tej drużyny. Powołał się przy tym na wpis Leśnodorskiego na Facebooku. Tyle, że prezes Legii konta na tym portalu nie posiada, a to co jest to fake. Tak, mi też jest przykro.

Co ciekawe większość mediów tę informację podało. Świat polskich mediów w pigułce.

Tomek Lis tez nie ma łatwo. Dzisiaj mu prąd w redakcji wyłączyli i nie udało się kończyć numeru na poniedziałek. A może by tak popracować w sobotę Tomuś?

W Giżycku żołnierze pobili policjantów. Przy okazji załatwiając sobie wywalenie z roboty. Aczkolwiek o wyszkoleniu policjantów to cokolwiek świadczy, bo to jakieś trepy były.

Od września w życie wchodzi reforma edukacji. Wracamy do modelu 8 lat podstawówki i 4 lat liceum lub 5 technikum. Wypadają gimnazja. Całkowicie zgadzam się, że gimnazja to zło, ale nie jestem pewny czy aż taka reforma to dobry pomysł. Problemem szkoły jest nie jej podział tylko to, że skupia się wyłącznie na nauce rozwiązywania testów.

 Hanka Gronkiewicz po wybuchu afery krzyczała, że wstrzyma reprywatyzację. Tymczasem dzisiaj nowy wiceprezydent oświadczył, że nieruchomości będą dale zwracane. Prawdopodobnie HGW oświadczy w najbliższym czasie, że nie ma o tym pojęcia.

NASA ma zweryfikować znaki zodiaku. Bo nigdy tego nie zrobiono, a nieboskłon się zmienia. Zgodnie z nowymi wytycznymi zostałem baranem.

Co i tak jest niczym przy tym, że Termalika Nieciecza jest aktualnie liderem ekstraklasy.
Nie mam nic więcej do powiedzenia.

czwartek, 15 wrzesień 2016 19:47

14-15 września 2016 roku

Ku radości opozycji, głównie Janusza Lewandowskiego, Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraża ubolewanie i zaniepokojenie sytuacją w Polsce, paraliżem Trybunału, brakiem koronacji Bronisława I na króla i wynikiem wyborów, który był inny niż zaplanowano. Przejęty jestem. I zwykłem traktować poważnie stanowiska ludzi, którzy mają boskie moce uczynienia ze ślimaka ryby.

Polska jest prawdziwym problemem dla Unii. A na pewno nie jest takim sztucznym problemem jak wykreowany przez faszystów z Polski najazd uchodźców. I nie jest prawdą, że w niemieckim Budziszynie wybuchły zamieszki pomiędzy Niemcami, a imigrantami. Wskazuje na to użycie sztachet przez obie strony. To przecież tradycyjna broń polskiej kawalerki.

Kaczafi morduje. Rękami Szydło. Tym razem ofiarą padło Ministerstwo Skarbu, które do końca roku zostanie zlikwidowane. Póki co odwołany został minister Jackiewicz. Minuty ciszy nie będzie.

Partia Razem będzie walczyć z faszyzmem. Jak zwykle. Tym razem rozpoczyna kampanię „Zero tolerancji dla współpracy ze skrajną prawicą”. Będą sprawdzać i opisywać, gdzie instytucja państwowe współpracują ze skrajną prawicą. jak twierdzi towarzysz Zandberg „Nagłośnimy każdy przypadek flirtu instytucji publicznych z neofaszystami”. Znając ich definicję faszyzmu obawiam się, że załapią się dokładnie wszyscy o poglądach bardziej prawicowych od Zandberga.

W Calais faszystowscy kierowcy ciężarówek w końcu pobili dzicz, która im się do samochód pakuje i chce „uchodzić” z ogarniętej wojna Francji do Wielkiej Brytanii. W zasadzie normalne zachowanie zdesperowanych ludzi (kierowców nie „uchodźców”). Na szczęście istnieje organizacja Human Rights Watch, która alarmuje, że biedni „uchodźcy” coraz częściej spotykają się z agresją ze strony agresywnych kierowców. Biedacy. Najłatwiej atakować biedne, niewinne, wycieńczone ucieczką przed wojną kobiety i dzieci. Bo przecież w tym burdelu w Calais są tylko oni.

W holenderskich szkołach o Polsce uczą. Otóż w kraju ćpunów i upadku jakichkolwiek zasad uczą, że Polska źle korzysta z demokracji. Ja to ich nawet rozumiem. W końcu w depresji są.

Hilary Clinton zmarła i została zastąpiona sobowtórem, który weźmie udział w wyborach. Takie teorie po Internecie krążą. Nie przeczę, że oryginalne.

Jak pewnie wiecie Legii nie udało się wygrać pierwszego od 20 lat meczu rozgrywanego przez polską drużynę w Lidze Mistrzów. W zasadzie to za mało napisane. Szkoda strzępić ryja jakby powiedział Zbychu Stonoga.

Dziennikarze GóWna obecni na meczu ochoczo poinformowali swoich niemieckich kolegów, że stadion skanduje „Jude, Jude Borussia”. Cóż... Oni wszędzie widzą Żydów. Obsesja taka. Faktycznie było to „Nutte, Nutte Borussia”. Nutte to prostytutka. Może mało ambitne, ale witamy na stadionie. A, że fakty nie pasują do GóWnianej koncepcji? Tym gorzej dla faktów przecież.

Upadająca pod rządami PiS TVP zakupiła prawa do pokazywania rozgrywek hokejowej ligi NHL. Przez 4 lata będą pokazywane w TVP Sport. Całkiem nieźle jak na takich amatorów jakimi się ich przedstawia.